sobota, 19 września 2020r.

Błękitny rajd ruszy do Mełgwi

Autor: |

Trwają przygotowania do tegorocznej edycji rodzinnego „Rajdu o Błękitną Koszulkę Serca”, organizowaną przez Klub Rowerowy Alfa, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Z powodu koronawirusa będzie wyglądała inaczej niż dotychczasowe spotkania na dwóch kółkach.

– Rajd planujemy 20 lub 27 września. Informacje o konkretnej dacie podamy za tydzień. Rejestracja uczestników odbędzie się w Świdniku, na ogólnodostępnym placu. Natomiast później cykliści indywidualnie ruszą w trasę, która prowadzi do Mełgwi. Dystans wynosi około 10 km w jedną stronę, na całej długości jest ścieżka rowerowa. Kto dotrze do mety, otrzyma pamiątkową koszulkę lub elementy odblaskowe. Przewidujemy również drobny poczęstunek – drożdżówki, słodycze, napój – wyjaśnia Bogusław Kocira, prezes Alfy.

aw

Na zdjęciu: W poprzedniej, 12. edycji rajdu wzięło udział ponad 160 rowerzystów, nie tylko ze Świdnika, ale też z Lubartowa, Chełma, Siennicy Różanej i Lublina. Najstarsi uczestnicy mieli ponad 80 lat. Najmłodsi 2 i 5 lat. – Żałujemy, że z powodu sytuacji epidemicznej musieliśmy zmienić regulamin imprezy. Mamy jednak nadzieję, że za rok odbędzie się ona już na normalnych zasadach – dodaje Bogusław Kocira.

 

Artykuł przeczytano 102 razy

Last modified: 3 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?