sobota, 24 lutego 2024r.

Bio pytania

Autor: |

Nowości w segregacji śmieci cały czas budzą wątpliwości mieszkańców. Tym razem pytają o bioodpady, a dokładniej w jakich opakowaniach tego typu śmieci, powinny trafić do pojemników.

– W pojemnikach na bio odpady widać obierki ziemniaczane zapakowane w foliowe worki. Nie kłóci się to z wymogiem segregacji śmieci? – pyta mieszkaniec Świdnika.
Od 1 kwietnia obowiązuje przepis o oddzielaniu tak zwanych bio odpadów od innych frakcji. A zatem, do brązowego pojemnika na bio wrzucamy: warzywne i owocowe obierki, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie, zwiędłe kwiaty i rośliny doniczkowe, resztki jedzenia, ale bez mięsa, kości i tłuszczów.

W Świdniku rozstawiono 150 przeznaczonych na nie pojemników.

– Nie wyobrażam sobie, by mieszkańcy wrzucali bio odpady bezpośrednio z wiadra na śmieci do pojemnika, jak w zamierzchłych czasach. Umieszczone w opakowaniach biodegradowalnych, plastikowych bądź papierowych, trafią do kompostowni. Worki biodegradowalne dostarczamy do posesji prywatnych, ponieważ tak określają zawarte umowy. Mieszkańcy domów wielorodzinnych powinni zapatrzyć się w nie sami – tłumaczy Krzysztof Falenta, prezes spółki Remondis zajmującej się odbiorem odpadów w naszym mieście.

Artykuł przeczytano 3020 razy

Last modified: 18 kwietnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »