niedziela, 03 maja 2026r.

Biegają od świtu do zmierzchu

Autor: |

Pierwszy śmiałek pojawił się na miejscu zbiórki o godz. 5.30. Przed godz. 6.00 zgromadziła się już całkiem pokaźna grupka. I tak, po krótkiej rozgrzewce prowadzonej przez Annę Psuję, rozpoczęło się I Spotkanie Biegowe „Od świtu do zmierzchu”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Biegający Świdnik.

Od prawie dwóch godzin biegacze, wśród których są świdniczanie, lublinianie oraz przedstawiciele Niemce Team, w doskonałych humorach pokonują kolejne okrążenia około 2-kilometrowej trasy. Nie muszą się jednak martwić ci, którzy nie dotarli na miejsce ogniskowe tzw. Soboniówkę w Lesie Rejkowizna bladym świtem. Impreza jest otwarta, potrwa do około godz. 19.00 i można dołączyć w każdej chwili. O godz. 14.00 przewidziano ognisko. Organizatorzy zapewniają napoje, przekąski, talerzyki i sztućce, natomiast o kiełbasę i chleb należy się zatroszczyć we własnym zakresie. Przygotowano również nagrody i niespodzianki dla uczestników.

– W ubiegłym roku zorganizowaliśmy spotkanie biegowe pod nazwą „Od zmierzchu do świtu” i już wtedy wiedziałam, że zrobimy edycję odwróconą. Pora jest fajna, pogoda przyjemna, budzi się wiosna, a razem z nią my i sezon startowy. Spotkanie będzie doskonałym treningiem, ale chcemy go połączyć również z integracją. Zapraszamy serdecznie pasjonatów biegania, slow joggingu, nordic walking i spacerów. Każdy jest tu mile widziany, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Na pewno będzie wesoło – mówi Anna Psuja. Dodaje: – Korzyści z biegania czy innych form aktywności jest wiele: zdrowie, witalność, siła, forma, lepsze samopoczucie, spanie i wygląd, piękniejsze życie, poznawanie nowych ludzi, no i oczywiście uśmiech na twarzy. Zachęcamy do rozpoczęcia dnia i spędzenia niedzieli razem z nami!

aw

 

Artykuł przeczytano 1126 razy

Last modified: 7 kwietnia, 2024

Zmień język »
Przejdź do treści