czwartek, 28 października 2021r.

Bieg hojnych serc

Autor: |

Na początku grudnia stowarzyszenie Biegający Świdnik zorganizowało VII Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Podobnie jak w poprzednich latach, wydarzenie było pretekstem do pomocy osobie zmagającej się z ciężką chorobą. Tym razem sportowcy zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację Kuby Wysokińskiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 7, który przeszedł dwa udary. Dzięki ofiarności biegaczy udało się zebrać łącznie 13 734,74 zł.

W wydarzeniu wzięło udział 309 osób z całej Polski. Ze względu na aktualną sytuację, uczestnicy biegu nie spotkali się jednak w Świdniku. Każdy chętny pokonał dystans 5 km w swoim miejscu zamieszkania. Uczestnicy imprezy zaangażowali się na różne sposoby: biegali, spacerowali, uprawiali nordic walking.

– Mimo trudnego roku, niedogodności i ograniczeń wynikających ze stanu epidemii, dzięki wsparciu darczyńców i wielu osób udało się zorganizować VII Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Kuby Wysokińskiego. Forma wirtualna tego rodzaju imprez nie jest dla nas codziennością, niestety jeszcze przez pewien czas pozostanie standardem. Nie możemy się jednak poddawać. Dalej promujemy pomaganie poprzez ruch na świeżym powietrzu. W imieniu Kuby z całego serca wszystkim  dziękujemy – mówią organizatorzy wydarzenia.

Ty też możesz pomóc

W wyniku choroby 12-letni Kuba ma problemy z mową, a ruch jest dla niego dużym wysiłkiem. Oprócz badań, potrzebuje stałej i intensywnej rehabilitacji, bez której organizm zapomni o wypracowanych schematach. Na stronie internetowej Kuba Wysokiński – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl nadal trwa zbiórka pieniędzy dla chłopca. Chętni mogą oddać jeden procent podatku: numer KRS 0000396361 oraz cel szczegółowy 1%: 0084681 Kuba. Przypominamy również o aukcjach odbywających się na profilu „Licytacje dla Kuby Wysokińskiego” na Facebooku.

af

fot. Biegający Świdnik

Artykuł przeczytano 592 razy

Last modified: 21 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?