czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Biblioteczne przeboje

Autor: |

biblioteka

Historie o miłości, opowiadania o bohaterach filmów Disneya oraz elektroniczna gra z piłką nożną w roli głównej – to największe przeboje Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku. Placówka przygotowała ranking książek, filmów i gier, po które trzeba było w 2018 roku czekać w kolejce.

“Wbrew sobie” Katarzyny Kołczewskiej to najpopularniejsza książka z wypożyczalni dla dorosłych. Po opowieść o Ewelinie, która rujnuje swoje rodzinne życie, sięgnęło w ubiegłym roku 26 czytelników. Drugie miejsce, z 25 wypożyczeniami, zajmują: “Ósmy cud świata”, “Papierowe marzenia”, “Spalone mosty” oraz “We dwoje”. Na trzecim miejscu znalazło się siedem powieści, które czytelnicy brali do domu 24 razy. Wszystkie to romanse lub historie obyczajowe, napisane przede wszystkim przez polskie autorki.

Dzieci najchętniej sięgały po “Poznaj Iskierkę: królewski kucyk Roszpunki”, czyli opowiadania oparte na animowanym filmie ze studia Disneya (20 wypożyczeń).

Ranking książek to nie wszystko. Biblioteka sprawdziła również jakie multimedia cieszyły się największym wzięciem w 2018 roku. Bezkonkurencyjna okazała się gra elektroniczna FIFA 18 (dostępna tylko na miejscu w MediaStrefie), w której gracze wcielają się w piłkarzy. Gra była udostępniana aż 126 razy. Kolejny w zestawieniu jest film wojenny “Dunkierka” z 27 wypożyczeniami.

– Będziemy takie zestawienia przedstawiać regularnie – zapowiada Piotr Jankowski, dyrektor MPBP. – Jesteśmy zinformatyzowani i mamy łatwy dostęp do danych m. in. o wypożyczeniach. Wiedzę o preferencjach czytelników biblioteka wykorzystuje w praktyce, na przykład przy zakupie nowych tytułów.

– Wśród gier bezapelacyjnie zwyciężyła FiFA. Dlatego w pierwszym tygodniu ferii wraz z MKS Avia, pod patronatem burmistrza i starosty, organizujemy dla młodych czytelników “Mały Mundial 2019” – zapowiada P. Jankowski. Turniej gry w FIFA19 rozpocznie się 11 lutego o godz. 11.To już jego druga edycja. Organizatorzy przygotowali nagrody, a na turnieju pojawią się piłkarze Avii.

Pełną listę bibliotecznych hitów można znaleźć na stronie internetowej: http://n.bibliotekaswidnik.pl
rp

Artykuł przeczytano 1940 razy

Last modified: 5 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content