środa, 19 czerwca 2024r.

Bezpieczny spacer po placu

Autor: |

We wtorek, na całym pl. Konstytucji 3 maja, pojawiły się szare linie. Jak tłumaczą urzędnicy, są to oznaczenia ostrzegające przechodniów o zbliżaniu się do schodów lub do elementów, przy których trzeba bardziej uważać.

Od kilku tygodni mieszkańcy korzystają z odnowionego pl. Konstytucji 3 maja. Centralne miejsce Świdnika od chwili otwarcia tętni życiem. Przyciąga osoby w każdym wieku.
– Cały czas napływają do nas opinie od mieszkańców. Mamy bardzo dużo pozytywnych, choć zdarzają się również uwagi dotyczące wykonania i oznakowania odnowionego placu. Wszystkie zbieramy i analizujemy – zaznacza Karol Łukasik z Urzędu Miasta.

Świdniczanie zgłosili m.in. konieczność oznaczenia schodów.
– Stopnie są mało widoczne, zlewają się z otoczeniem. Przez co, zwłaszcza starsi mieszkańcy, mogą mieć trudności z rozpoznaniem, gdzie się zaczynają – mówi pan Piotr, który po placu często spaceruje z dzieckiem. – Zresztą ja też przechodząc obok wieży zegarowej, zapatrzyłem się na nią i o mało się nie przewróciłem. Wiadomo, moja wina, ale wyraźne oznaczenie stopni zapewne trochę by pomogło.

Urzędnicy przyznali rację mieszkańcom i we wtorek na całym obszarze placu pojawiły się ciemnoszare linie.
– Chropowatą farbą w ciemniejszym kolorze zostały oznaczone zejścia ze schodów, z betonowych podestów w amfiteatrze i wszystkie punkty na terenie placu, w których trzeba bardziej uważać – tłumaczy Maciej Olechnowicz, naczelnik wydziału infrastruktury i zamówień publicznych w Urzędzie Miasta.

Imprezowicze opuścili plac

Mieszkańcy okolicznych bloków zwracali także uwagą na nocne hałasy na odnowionym placu. Pod koniec czerwca zaczęły go odwiedzać grupy osób pod wpływem alkoholu. Po interwencjach Straży Miejskiej i policjantów problemy na razie się zakończyły. W zidentyfikowaniu zakłócających ciszę nocną pomógł nowy monitoring, który został zamontowany po zakończeniu prac na placu.

Artykuł przeczytano 1278 razy

Last modified: 13 lipca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content