czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Będą promować bezpieczeństwo w ruchu lotniczym wśród uczniów

Autor: |

Promocja bezpieczeństwa w ruchu lotniczym wśród dzieci i młodzieży to główne przesłanie porozumienia, które podpisali Port Lotniczy Lublin i Kuratorium Oświaty w Lublinie.

– Sprawy bezpieczeństwa w ruchu lotniczym są niezwykle ważne i wymagają prowadzenia szerokich akcji edukacyjnych i informacyjnych wśród pasażerów, ale także wśród przyszłych pasażerów, w tym tych najmłodszych. Dlatego cieszę się, że z naszym partnerem, Kuratorium Oświaty, będziemy współpracować przy projektach, których adresatami będą dzieci i młodzież szkół Lubelszczyzny – mówił Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Port Lotniczy Lublin będzie, między innymi, wspierał kuratorium w realizacji działań na rzecz promocji bezpieczeństwa oraz uczestniczył w aktywnościach dotyczących doskonalenia kadr pedagogicznych w zakresie kształtowania kompetencji dzieci i młodzieży.

– Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Konkursy, projekty czy realizowane zajęcia mają na celu zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z transportu lotniczego, ale również uświadomienie zagrożeń wynikających z łamania tych zasad. Takie przypadki, powodowane często źle pojmowanymi żartami, niestety, także się zdarzają. Mam nadzieję, że nasza współpraca pomoże również nauczycielom w podnoszeniu kompetencji i osiąganie celów w zakresie bezpieczeństwa stanie się bardziej efektywne – powiedział Sebastian Płonka, p.o. Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Kuratorium Oświaty w Lublinie zobowiązało się, między innymi, do realizacji wspólnych przedsięwzięć, na przykład konferencji czy szkoleń, poświęconych szerzeniu świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu lotniczym wśród dzieci i młodzieży, do promowania, również przez zamieszczanie na stronie internetowej kuratorium, działań podejmowanych przez Port Lotniczy Lublin na rzecz promocji bezpieczeństwa w ruchu lotniczym, informowania dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek o akcjach promocyjnych na ten temat.

Artykuł przeczytano 174 razy

Last modified: 26 lutego, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content