środa, 19 czerwca 2024r.

Bal z sercem

Autor: |

Ponad 130 osób uczestniczyło w balu karnawałowym, zorganizowanym przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” WSK „PZL-Świdnik” S.A. Impreza odbyła się w sobotni wieczór, w Lachówce. Wśród gości dostrzegliśmy nie tylko związkowców, ale także przedstawicieli władz miasta i świdnickiego biznesu. Zabawę, jak co roku, połączono z akcją charytatywną.
– Od kilku lat przyświeca nam jeden cel – wspólnie spędzić czas i pobawić się, ale też pomóc innym – mówił Andrzej Kuchta, przewodniczący związku. – Dziękuję wam za przybycie i dary dla Pogodnego Domu Dziecka w Lublinie. Życzę miłej zabawy.
Do lubelskiej placówki trafiło kilkadziesiąt reklamówek ze środkami czystości i trwałą żywnością. Dziękował za nie Robert Jarecki, który na balu pojawił się ze swoimi podopiecznymi: – Jesteśmy wam niezwykle wdzięczni za ten dar serca, za to, że od tylu lat wspomagacie nasz dom. Macie swoje rodziny, ale myślicie też o innych. Dzięki waszej pomocy, możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy z naszego budżetu i przeznaczyć je, na przykład, na wyposażanie placówki. Ostatnio kupiliśmy dywany i wymieniliśmy meble w salonie naszej rodzinki.
Uczestnicy karnawałowego szaleństwa nie zapomnieli też o loterii fantowej, prowadzonej przez wolontariuszy Komitetu Pomocy SOS Solidarność. Sprzedano prawie wszystkie przygotowane losy.
– Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu – mówi Urszula Radek, prezes komitetu. – Zebraliśmy 2050 zł, co jest rekordową sumą uzyskaną podczas naszych dotychczasowych loterii. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za taką hojność. Słowa wdzięczności kierujemy również do Komisji Międzyzakładowej „Solidarność”, która już po raz kolejny zaprosiła nas na bal, a także do sponsorów fantów, czyli właścicieli Cukierni Finezja, Kwiaciarni Niezapominajka i Hali Targowej. Pieniądze zostaną przeznaczone na funkcjonowanie naszej świetlicy integracyjnej.

aw

Artykuł przeczytano 3713 razy

Last modified: 27 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content