poniedziałek, 20 maja 2024r.

Bal świętych

Autor: |

W środę, w Przedszkolu nr 3, po raz pierwszy odbył się „Bal Świętych”. W zabawie uczestniczyły również dzieci z Przedszkola nr 2 (od września razem z „Trójką” tworzą Zespół Przedszkoli nr 1). Pierwszym, domowym zadaniem gości było wybranie ulubionego świętego i przygotowanie strojów. Przedszkolakom pomogli w tym rodzice i katecheci.

Pomysł balu narodził się około 2 miesiące temu, w głowach pani Renaty Wójcik i Doroty Rydz.
– Stawiamy na patriotyzm i kulturę polską, czyli chrześcijańską. Chcemy, aby dzieci rozumiały cel odwiedzania zmarłych oraz to kim są święci. Największym wyzwaniem podczas przygotowań było przekazanie najmłodszym trudnych historii. Najważniejsze w tym wydarzeniu jest światełko, które być może kiedyś zostanie przez dzieci zrozumiane. Najbardziej cieszy mnie, że przedszkolaki wykazywały duże zainteresowanie tym tematem – mówi Dorota Rydz, wychowawczyni z ZP nr 1.
Zabawę rozpoczęła prezentacja strojów. Wśród dziewczynek królowały Anioły. Nie zabrakło takich postaci jak św. Anna i Klara. Chłopcy przebrali się min. za św. Józefa, Mikołaja oraz Wojciecha. Najmłodsi, pomiędzy pląsami w rytm muzyki religijnej, mieli okazję wykazać się wiedzą w przygotowanych quizach. Za poprawnie udzieloną odpowiedź, nagradzani byli obrazkami z wizerunkami świętych. Podczas balu, rozstrzygnięcia doczekał się również konkurs plastyczny „Mój ulubiony święty”. Na koniec, starszaki zaśpiewały piosenkę przygotowaną na dzień papieski pt. „Kochamy Cię, Janie Pawle II”.
Organizatorzy myślą już nad przyszłoroczną edycją „Balu świętych”.

ao

Artykuł przeczytano 2210 razy

Last modified: 30 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content