sobota, 20 lipca 2024r.

Bajkowe podróże z Panem Kleksem

Autor: |

80 uczniów z naszego miasta skorzystało z półkolonii, zorganizowanych w ramach projektu Świdnickiej Rady Kobiet, zgłoszonego do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Realizacją „Bajkowych podróży z Panem Kleksem – organizacja wypoczynku letniego dla dzieci” zajęło się Centrum Usług Społecznych.

Wakacyjne spotkania, które odbywały się od 3 do 28 lipca, przeznaczone były dla świdniczan w wieku 7-12 lat. Codzienne przygody dzieci oparto na motywach książki Jana Brzechwy „Podróże pana Kleksa”. Program był ściśle dostosowany do poruszonych w niej zagadnień, poczynając od projekcji filmu „Podróże Pana Kleksa”, poprzez naukę podstaw taekwondo na Wyspie Karateków prowadzoną przez samego mistrza Piotra Bernata z Lubelskiego Klubu Sportów Walki „Dan” oraz jego uczniów, po odwiedziny u doktora Paj – Chi – Wo i poczęstunek miską „popcornu” jedzoną chińskimi pałeczkami, a także naukę słów zaklęcia Paj – Chi – Wo. Koloniści pojechali też na Wyspę Wynalazców – do Cegielni Wierzchowina, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji: jazda samochodem terenowym (off road), szukanie z mapą ukrytego na terenie „Wyspy” atramentu, strzelanie kulkami atramentowymi do celu z karabinów na paintball, bitwa na atrament dwóch drużyn – Pana Kleksa i armii robotów 5 generacji pod dowództwem Wielkiego Elektronika. Podczas kolejnych dni dzieci zwiedziły podwodny świat królowej Aby na basenie w Parku Avia, do którego wprowadziła je Ośmiornica nieustannie im towarzysząca podczas wodnych zabaw, wybrały się na wycieczkę na Wyspę Odkrywców do Lasu Odkrywców w Ułężu, a tam pokonywały przeszkody i niełatwe wyzwania, ale zawsze z uśmiechem i niespożytą energią, wzięły udział w królewskim przyjęciu na dworze królowej Aby – we Wróblówce w Kozicach. Podczas całego czasu trwania półkolonii uczestnikom towarzyszyła muzyka i piosenki z filmu „Podróże pana Kleksa”.

Koloniści bardzo chętnie podejmowali wszelkie proponowane przez organizatorów działania i wyzwania, a za każde dobrze wykonane zadanie otrzymywali kolorowe piegi. Atrakcji, zabaw i wspólnej radości było mnóstwo, co potwierdzają relacje i zdjęcia z półkolonii, do obejrzenia których CUS serdecznie zaprasza na swój profil FB.

re, fot. CUS

« z 2 »

 

Artykuł przeczytano 735 razy

Last modified: 3 sierpnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content