niedziela, 24 września 2023r.

Bajkowa pomoc przedszkolaków

Autor: |

Świdniczanie po raz kolejny okazali dobre serce. Wszystko za sprawą 30 małych aktorów, którzy wczoraj zaprosili do MOK w Świdniku na bajkowe spektakle muzyczne. Ich organizatorami były Przedszkole nr 6 w Świdniku im. Joanny Papuzińskiej i Przedszkole Nr 7. Bilet wstępu stanowiła symboliczna kwota 5 złotych. Dochód zostanie przekazany 13-letniemu Kacprowi, który choruje na białaczkę limfoblastyczną.

– Kwota na leczenie chłopca w Niemczech została już zebrana. Niestety, koszty karetki, pobytu i rehabilitacji są również spore. Cieszę się, że przyłączyliście się do akcji. Armia Kacpra powiększyła się o 300 osób – mówiła Anna Broda z Miejskiego Ośrodka Kultury.
Dzieci z grupy teatralnej „Plastusie” z Przedszkola nr 7 wcieliły się w bohaterów baśni Braci Grimm. Na scenie pojawili się zła macocha-czarownica, królewna Śnieżka, królewicz, krasnoludki. Było też zatrute jabłko i szczęśliwe zakończenie Maluchy przygotowały nauczycielki: Magdalena Kondraciuk, Anna Łakota oraz Renata Kwiatkowska.
Druga bajka należała do „Promyczków” z Przedszkola nr 6. Nad „Królową śniegu” Hansa Christiana Andersena czuwała Monika Majkowska. Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem wczuli się w historię o władczyni lodowatej krainy. Nie zabrakło dopracowanej scenografii. Pojawiło się diabelskie zwierciadło, kulki śniegu oraz biała kareta.
Baśniowe spektakle obejrzało ponad 150 maluchów. Na widowni pojawili się także rodzice oraz dziadkowie, którzy również chcieli pomóc Kacprowi.

nat

Artykuł przeczytano 1174 razy

Last modified: 13 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »