środa, 19 czerwca 2024r.

Bądź bezpieczny

Autor: |

Konkurencje, rywalizacja a przede wszystkim dobra zabawa. Za nami powiatowy finał konkursu „Jestem bezpieczny”, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych. Jego organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Świdniku, a celem upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w codziennym życiu oraz poszerzanie ich wiedzy i umiejętność radzenia sobie w ciężkich sytuacjach.

– To już 19. edycja konkursu, w którym dzieci rywalizują, demonstrują swoją wiedzę. Mam nadzieję, że będą się nią dzielić ze swoimi rówieśnikami i będziemy żyć bezpiecznie – mówił insp. Grzegorz Hołub, szef świdnickich policjantów.
Dla uczestników przygotowano trzy zadania. Pierwszym z nich było wykonanie plakatu z hasłem propagującym bezpieczeństwo. Następnie trzy osoby z każdej drużyny sprawdziły się w teście, przygotowanym przez funkcjonariuszy. Na koniec uczniowie zaprezentowali się w scenkach o bezpieczeństwie. Poruszyli tematy używek oraz prawidłowych zachowań w domu podczas wykonywania różnych czynności.
W konkursie wzięły udział cztery placówki: SP w Oleśnikach, SP z Bystrzejowic Pierwszych, SP z Rybczewic i SP nr 3 ze Świdnika. Zwycięska okazała się drużyna świdnickich uczniów. W końcowej tabeli wyników zdobyli aż 40 punktów. Za zaangażowanie i udział w konkursie policjanci nagrodzili wszystkich uczestników.

nat

Artykuł przeczytano 1363 razy

Last modified: 4 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content