sobota, 20 lipca 2024r.

Bądź bezpieczny!

Autor: |

To już kolejna edycja ogólnokrajowej akcji pt. ”Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, skierowanej do najstarszych uczestników ruchu drogowego. W tym roku spotkania odbędą się aż w 94 powiatach. Wśród miejscowości wytypowanych do ich przeprowadzenia znalazł się również Świdnik.

– Akcja skierowana jest do osób po 60. roku życia. Realizujemy ją we współpracy z policją, której lokalni przedstawiciele będą również obecni na wykładach. Chcemy zbudować wśród seniorów poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, a także nauczyć ich właściwych postaw oraz zachowań na drodze. Wszystko po to, by zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych w tej grupie wiekowej – podkreśla Anna Kokocińska z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Podczas warsztatów będą omawiane takie tematy jak: bezpieczne uczestnictwo pieszych, rowerzystów i kierowców w ruchu drogowym, wpływ zmian biologicznych i mentalnych na bezpieczeństwo. Seniorzy dowiedzą się również jak sprawność psychofizyczna wpływa na zdolność kierowania autem lub rowerem.
Każdy obecny będzie mógł skorzystać z bezpłatnego przeglądu technicznego roweru oraz uzupełnić braki w jego obowiązkowym wyposażeniu. Na uczestników będą czekali również dietetycy, którzy przygotują zalecenia żywieniowe.
W Świdniku warsztaty odbędą się 31 lipca, o godzinie 9.00, w Miejskim Centrum Usług Socjalnych. Wstęp jest bezpłatny.
ao

Artykuł przeczytano 2040 razy

Last modified: 25 lipca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content