sobota, 24 lutego 2024r.

Avia w I lidze!

Autor: |

MKS Avia Świdnik oficjalnie potwierdziła informację o uzyskaniu promocji do TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Avia zakończyła rundę zasadniczą na pierwszym miejscu. Później poradziła sobie w rywalizacji fazy play-off z Karpatami Krosno. Walkę o pierwszą ligę w turnieju półfinałowym pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Żółto-niebiescy, wraz z trzema innymi klubami zostali zaproszeni do starania się o awans na zaplecze PlusLigi. Do 8 maja należało złożyć odpowiednie dokumenty. Od tego czasu trwało nerwowe wyczekiwanie na decyzję władz PLS. Dzisiaj wszystko jest już jasne – MKS Avia Świdnik awansowała do TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

– To wspaniała wiadomość i  świetna promocja dla miasta – mówi burmistrz Waldemar Jakson. – Z drugiej strony, awans ma także znaczenie historyczne, jest ukoronowaniem wspólnej pracy i podkreśleniem siatkarskich tradycji miasta.

Radość zapanowała również w Miejskim Klubie Sportowym Avia.
– Jestem ogromnie zadowolony i jednocześnie dumny, że po wielu latach drużyna siatkarska wraca do rozgrywek I ligi mężczyzn w piłce siatkowej. Taki cel stawialiśmy sobie przed rozpoczęciem sezonu – mówi Radosław Szczerba, prezes MKS. – Właściwa koncepcja budowania drużyny w porozumieniu z trenerem Chwastyniakiem, ciężka praca zawodników oraz całego sztabu szkoleniowego, wsparcie finansowe naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy, że byli z nami przez cały sezon w walce o upragniony cel, a także nasi wspaniali kibice na trybunach – to wszystko sprawiło, że dziś możemy cieszyć się z awansu. Jest to wspaniała wiadomość nie tylko dla klubu, ale przede wszystkim dla całej świdnickiej społeczności związanej z siatkówką.

W związku z tym, że na klub długo czekał na decyzję, teraz nie będzie miał czasu na świętowanie.
– Najważniejsze zadanie, jakie stoi przed nami, to intensyfikacja działań na rynku transferowym związanych z kompletowaniem kadry na przyszły sezon. Nie ukrywam, że zwłoka z podjęciem decyzji o otrzymaniu promocji do I ligi ograniczała w sposób znaczący naszą aktywność w tej materii, lecz nie załamujemy rąk i bierzemy się ostro do pracy. Zbudujemy kadrę, która będzie posiadała odpowiednią jakość sportową w nadchodzących rozgrywkach – dodaje R. Szczerba.
mo

Artykuł przeczytano 2305 razy

Last modified: 12 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »