wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Avia liderem TAURON 1. Ligi

Autor: |

W 16. kolejce TAURON 1. Ligi SMS PZPS Spała zagrała z MKS Avia Świdnik. Młodzi zawodnicy gospodarzy musieli w tym dniu uznać wyższość żółto-niebieskich przegrywając 0:3 (18:25, 23:25, 19:25). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany przyjmujący Avii – Kamil Kosiba. Dzięki temu zwycięstwu oraz potknięciu Norwida Częstochowa, świdniczanie awansowali na pozycję lidera.

Na spotkanie z ostatnią drużyną w tabeli trener Witold Chwastyniak zamieszał delikatnie składem. Na ławce zostali tacy zawodnicy jak Mateusz Rećko czy Mateusz Siwicki. Dodatkowo szkoleniowiec świdnickiego zespołu nie mógł skorzystać z kontuzjowanych, Mateusza Łysikowskiego i Sebastiana Matuli.

Pierwsze piłki pojedynku w Spale padły niespodziewanie łupem gospodarzy, jednak ich przewaga trwała dosłownie chwilę. Avia szybko odrobiła straty i sama zbudowała kilkupunktowe prowadzenie. Świdniczanie kontrolowali sytuację na parkiecie i wygrali 25:18.

Drugi set był najbardziej wyrównany. Bardzo długo żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć rywalom. Dopiero w samej końcówce udało się gościom zdobyć decydujący punkt przy dobrej zagrywce Kamila Kosiby i ataku Tomasza Błądzińskiego.

W trzeciej partii siatkarze Avii nie dali sobie wydrzeć już tego zwycięstwa. Zbudowali bezpieczną przewagę i mimo że gospodarze w pewnym momencie zbliżyli się na dwa punkty, to nie zdołali pójść dalej i wyrównać wynik seta. W końcówce Avia znów przyśpieszyła i pokonała Spałę 25:19, a w całym meczu 3:0.

W najbliższą środę podopieczni Witolda Chwastyniaka wyjadą do Chełma na spotkanie z miejscową Arką w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Początek o godzinie 19:00. Zwycięzca tego meczu spotka się w ćwierćfinale z aktualnym wicemistrzem Polski – Jastrzębskim Węglem.

Do ligowej rywalizacji świdniczanie wrócą 21 stycznia. Wówczas na wyjeździe zagrają z Visłą Bydgoszcz.

SMS PZPS Spała – MKS Avia Świdnik 0:3 (18:25, 23:25, 19:25)

MVP: Kamil Kosiba

Najwięcej punktów dla Avii: Kosiba (15)