wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Autobus pojechał testowo

Autor: |

W poniedziałek, autobus miejski przejechał całą nową trasę linii 35. Test miał pokazać, czy wprowadzenie zmian będzie możliwe technicznie. Okazało się, że przeszkody są niewielkie i można je szybko usunąć.

Tuż po godz. 10.00, autobus miejski rozpoczął przejazd techniczny z pierwszego przystanku przy ul. Racławickiej. Zadaniem testu było sprawdzenie nowej trasy linii 35.
Propozycja ratusza zakłada wyznaczenie początkowego przystanku przy al. Armii Krajowej, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 7. Dalej pojazdy miałyby jechać ul. Maczka, fragmentem ul. Kosynierów, później skręcałyby w ul. Okulickiego i jechały aż do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego. Dalej trasa wiodłaby ul. Niepodległości, obok szpitala, fragmentem al. Lotników Polskich do ul. Struga i dalej Dworcową aż do starej stacji kolejowej. Stąd, ul. Partyzantów, dojeżdżałyby do ul. Świerkowej i dalej ul. Racławicką aż do ronda u zbiegu z al. Armii Krajowej. Następnie fragmentem ul. Kusocińskiego, docierałyby do ul. Klonowej, a nią do Wyszyńskiego i w rejon cmentarza. Później autobusy wjeżdżałyby w drogę serwisową biegnącą wzdłuż „ekspresówki” i docierały do al. Lotników Polskich. Stąd ruszałyby w stronę ronda i dalej al. Jana Pawła II do lubelskiego Felina.

W planach jest również jej wydłużenie do dworca PKP, ale będzie to możliwe po zakończeniu remontów dróg w Lublinie. Poniedziałkowy test potwierdził możliwość wprowadzenia zmian w trasie autobusów.
– Przedstawiciele ZTM i nasi pracownicy nie dopatrzyli się większych przeszkód w zaproponowanej trasie. W kilku przypadkach będzie potrzebna zmiana organizacji ruchu i niewielkie prace remontowe. Natomiast żadna ze zgłoszonych uwag nie uniemożliwia wprowadzenia nowej trasy dla linii 35 – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Po ich zastosowaniu świdniczanie mieliby do dyspozycji linię miejską, która docierałaby do osiedli położonych również na wschodzi i zachodzie miasta.
– W tej chwili czekamy na kalkulację kosztów od Zarządu Transportu Miejskiego. Po ich otrzymaniu będziemy podejmować dalsze decyzje – wyjaśnia M. Dmowski.

Artykuł przeczytano 1006 razy

Last modified: 19 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content