sobota, 24 lutego 2024r.

Artur startuje o 6.00

Autor: |

O jego sukcesach pisaliśmy już wielokrotnie. Teraz ma szansę zmierzyć się z najlepszymi biegaczami z całego świata. Już jutro Artur Jendrych zamieni żółtą koszulkę Biegającego Świdnika na białą z godłem Polski. Świdniczanin będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Berlinie-Bernau na dystansie 100 km.

– Kwalifikację do mistrzostw uzyskałem dwa lata temu na Ultra Park Weekend w Pabianicach (100 km w ciągu 7 godzin i 24 minut – przyp. red.). Polski Związek Lekkiej Atletyki zdecydował się wysłać tylko trzech zawodników. Cieszę się, że wśród nich znalazłem się także ja – mówi Artur Jendrych.Razem Arturem, w Niemczech pobiegną również Darek Nożyński, mistrz Polski w biegu na 100 km i Andrzej Piotrowski, mistrz i rekordzista Polski w biegu 24-godzinnym. Sportowcy będą walczyli o jak najlepszą lokatę w kwalifikacji indywidualnej i drużynowej. Do pokonania mają dystans o długości 100 km.

– Atmosfera jest bardzo podniosła. Są tu zawodnicy z czterdziestu dwóch krajów. Wśród nich Japończycy, Niemcy i Brytyjczycy. Walczę o wynik dla siebie, ale też dla drużyny. To ogromna odpowiedzialność, tym bardziej, że jesteśmy tu tylko we trzech, nie mamy zmiennika. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć w pierwszej szóstce – komentuje Artur Jendrych.

Za zawodnikami konferencja prasowa, a o godz. 15.00 ceremonia otwarcia. Najważniejszy moment – bieg – rozpocznie się natomiast jutro, o godz. 6.00 rano.
– Jestem dobrze przygotowany i wypoczęty. Dam z siebie wszystko. Chcę pokazać, że mogę konkurować z najlepszymi. Plan jest taki, żeby zmieścić się w 7 godzinach. Będę chciał poprawić swój życiowy rekord i znaleźć się w pierwszej pięćdziesiątce. Oczywiście ogromne znaczenie mają warunki pogodowe. W Berlinie jest równie ciepło, jak w Polsce, więc nie są łatwe. Przy takiej temperaturze organizm szybko się męczy – dodaje A. Jendrych.

Wyniki będzie można śledzić na stronie https://wc100kberlin.org/en/home-english, natomiast sam bieg będzie można oglądać na YouTube. https://youtu.be/T4Ai377h-cs

Artykuł przeczytano 913 razy

Last modified: 28 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »