wtorek, 31 stycznia 2023r.

Arabia pokonana! (foto)

Autor: |

Po raz drugi podczas Mistrzostw Świata w Katarze świdniczanie przybyli do Kina Lot, by na świdnickiej Strefie Kibica oglądać mecz biało-czerwonych na dużym ekranie. Tym razem do domu wracali w pełni szczęśliwi, bowiem reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 2:0.

Po remisie z Meksykiem nastroje wśród świdnickich kibiców były różne. Jedni wierzyli głęboko w zwycięstwo Polski, ale byli też i tacy, którzy podchodzili do tego meczu z dużym dystansem. Łączyło ich jedno – chęć wspólnego przeżywania wielkich emocji w Strefie Kibica zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Sala Kina Lot ponownie utonęła w biało-czerwonych barwach.

Po nerwowym początku spotkania w wykonaniu naszych reprezentantów atmosfera na sali z minuty na minutę było coraz gorętsza. Kibice wybuchli radością najpierw po bramce Piotra Zielińskiego, a chyba jeszcze głośniej zrobiło się po obronionym rzucie karnym przez Wojciecha Szczęsnego. Po przerwie doping nie słabł, a wreszcie dopiął swego nasz kapitan – Robert Lewandowski i mogliśmy się wspólnie cieszyć ze zwycięstwa 2:0.

Ludzie, którzy przybyli do świdnickiego kina nie ukrywali swojej radości i chwalili organizację Strefy Kibica.

– Świetny pomysł z tą strefą kibica. Możemy się wszyscy połączyć we wspólnym kibicowaniu. To także dobra okazja do spotkania się z wieloma osobami, których się dawno nie widziało. Niesamowite emocje i co najważniejsze zwycięstwo Polaków. Zdecydowanie podobała mi się atmosfera meczowa w kinie i na pewno będę chciał tu przyjść na pojedynek z Argentyną -powiedział znany świdnicki masażysta i trener personalny, Mateusz Tuzimski.

– Fajna atmosfera, dobry klimat i mnóstwo pozytywnych emocji. Bardzo nam się tutaj podobało. Chcielibyśmy jak najwięcej takich inicjatyw. To był doskonały pomysł, by właśnie w kinie stworzyć strefę kibica. Na meczu z Argentyną sala będzie na pewno wypełniona po brzegi. Sam mecz także nam się podobał. Polacy zagrali bardzo dobrze i zwyciężyli, a to bardzo cieszy – powiedzieli młodzi adepci Akademii Piłkarskiej Avii Świdnik, Kolin Styk, Szymon Psiuk i Adam Konowałek.

Na wspólne kibicowanie wybrał się także zastępca burmistrza, Marcin Dmowski, który nie ukrywał zadowolenia ze zorganizowanego przez MOK wydarzenia.

– Przede wszystkim wielkie emocje i zwycięstwo biało-czerwonych. Bardzo cieszy atmosfera na sali. Widać, że ten pomysł stworzenia strefy kibica się sprawdził. Nie wiem czy któryś film przyciągnął tak liczną widownię. Widać było mnóstwo rodzin z dziećmi, dla których była to wielka frajda. Znacznie lepiej ogląda się mecz wśród 300 osób niż samemu w domu. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na mecz z Argentyną.

Spotkanie z Argentyną zapowiada się niezwykle emocjonująco. Na starcie Polski z ekipą Leo Messiego zapraszamy już w najbliższą środę. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o godzinie 20:00.

Bilety na strefę kibica w cenie 10 zł można kupić w kasie Kina Lot lub na www.biletyna.pl. Nie obowiązują bilety ulgowe oraz grupowe w systemach zniżkowych takich, jak Karta Dużej Rodziny czy Ogólnopolska Karta Seniora.

Artykuł przeczytano 382 razy

Last modified: 26 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »