sobota, 24 lutego 2024r.

„Antek” na otwarcie pokazów

Autor: |

Był latającą limuzyną dla gwiazd polskiej estrady: Budki Suflera, braci Cugowskich, Wilków, zespołów Bajm i Brathanki oraz Izabeli Trojanowskiej. Sprawdził się też niosąc pomoc powodzianom we Wrocławiu i Czechach w 1997 roku, a także szkoląc wojskowych spadochroniarzy. Samolot An-2 należący do Aeroklubu Świdnik to kolejna podniebna sława, którą zobaczymy na III Świdnik Air Festival.

Po raz pierwszy „Antka” mieliśmy okazję zobaczyć na świdnickich pokazach w 2019 roku. Tym razem jednak dwupłatowiec zaprezentuje się w nowym, biało-zielonym malowaniu. Za jego sterami zasiądzie Krzysztof Janusz, pilot i jednocześnie dyrektor Areoklubu Świdnik. To nie jedyny świdnicki akcent, którego możemy spodziewać się 4 czerwca. Tego dnia zobaczymy też samolot PZL-11 Wilga, również należący do floty świdnickiego aeroklubu.

Świdnicki „Antek” będzie częścią desantu trzydziestu spadochroniarzy, który otworzy III Świdnik Air Festival. Razem z nim w formacji poleci jeszcze jeden samolot An-2, co jest prawdziwą rzadkością. Pokazy startują o godz. 12.00.

Artykuł przeczytano 642 razy

Last modified: 2 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »