sobota, 02 grudnia 2023r.

Anioły są wśród nas

Autor: |

„Jak sobie wyobrażasz anioła?” – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 odpowiedziały na to pytanie biorąc udział w konkursie plastycznym. W piątek nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali anielskie upominki.

Najmłodsi uczniowie z SP nr 3 mieli okazję przedstawić swoje wyobrażenie anioła. Konkurs umożliwił im pokazanie wizji tych niebiańskich istot za pomocą kartki i przyborów plastycznych.

– Skąd taki temat? Czasami mówimy o człowieku: „dobry jak anioł”, „anioł, nie człowiek”, „anioł w ludzkim ciele”. Każdy z nas może być aniołem dla kogoś innego – powiedziała Aleksandra Ślęp, która przygotowała konkurs wraz z Justyną Legocką. Dodała: – Nawiązujemy również do postaci Jana Pawła II, bowiem niedawno obchodziliśmy 44. rocznicę wyboru Polaka na papieża, który dziś jest już świętym.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

– Nie do uwierzenia, że wpłynęło aż 101 prac. Bardzo się cieszymy, że tyle aniołów pojawiło się w naszej szkole. Myślę, że pozostaną z nami aż do świąt. Pierwszaki przygotowały 64 prace, 17 wpłynęło od uczniów klas drugich oraz 20 od trzecioklasistów – podsumowała J. Legocka.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz upominki z rąk Leszka Kalickiego, dyrektora szkoły oraz jego zastępcy, Arkadiusza Pszeniczki.

Spotkanie zakończyło się odpowiedzią na pytanie: Czy anioły są wśród nas?

– Tak! Nie te ze skrzydłami, ale takie, które widzimy na co dzień. Te anioły to wszystkie dzieci i dorośli, którzy wyciągają pomocną dłoń, pocieszają, uśmiechają się. Mają znajomą twarz – rodziców, rodzeństwa i najbliższych, którzy przytulą i pomogą w potrzebie. Niech anioły Wam towarzyszą i Wy jako anioły bądźcie przy innych – podsumowały A. Ślęp i J. Legocka.

« z 2 »

Artykuł przeczytano 1257 razy

Last modified: 4 listopada, 2022

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »