poniedziałek, 10 maja 2021r.

Andrzej Grabowski na scenie

Autor: |

W sobotę, mury Miejskiego Ośrodka Kultury odwiedzi znany aktor komediowy i teatralny Andrzej Grabowski. Świdniczanie, którzy przyjdą na spektakl obejrzą program „Żywot człowieka zabawnego”.

Andrzej Grabowski urodził się w 1952 roku w Chrzanowie. 22 lata później ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie i rozpoczął karierę aktorską. W tym samym okresie debiutował na scenie krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego w przedstawieniu „Karykatury”. Od tego czasu grał w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Teatrze Starym i Teatrze Scena STU w Krakowie oraz w blisko 40 przedstawieniach Teatru Telewizji. Na studiach zadebiutował w filmie „Odejścia, powroty”. Prawdziwą sławę przyniosła mu rola Ferdynanda w serialu „Świat według Kiepskich”, z którym do dzisiaj jest kojarzony.

Dzięki talentowi komediowemu, aktor zaczął występować na estradzie jako „Andrzej Grabowski – Żywot człowieka zabawnego”. Prezentuje w nim teksty znane i lubiane, a także nowe. W sposób dowcipny komentuje bieżące wydarzenia. Wciela się również w różne postacie. Najpopularniejszą z nich jest góral, który w specyficzny sposób postrzega rzeczywistość.

Występ aktora odbędzie się 20 lutego o godzinie 19.00, na sali kameralnej MOK. Bilet kosztuje 80 złotych. Można go kupić na stronie internetowej: www.mok.swidnik.pl/kup-bilet lub w kasie Kina Lot. Organizatorzy przypominają o obowiązku stosowania się do obowiązujących zasad. Należy zachować dystans społeczny oraz zasłaniać usta i nos.

Artykuł przeczytano 449 razy

Last modified: 15 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?