niedziela, 24 września 2023r.

Alarm bombowy w szkołach

Autor: |

Szkoła dla dorosłych „Edukator”, I i II Liceum Ogólnokształcące ze Świdnika oraz szkoła w Piaskach. W tych placówkach, na terenie powiatu świdnickiego, wszczęto dziś rano alarm bombowy.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło na policję o godzinie 7.05, od szkoły dla dorosłych „Edukator”, mieszczącej się w budynku dawnego Gimnazjum nr 1 (dziś część Szkoły Podstawowej nr 3). Następnie powiadomienie o możliwej bombie zasygnalizowały II LO, I LO oraz placówka w Piaskach. Na miejsce natychmiast wysłano policję oraz straż pożarną.

– Sprawdzamy wszystkie przypadki. Każda ze szkół otrzymała niepokojącego e-maila od nieznanego adresata, jednak nie możemy zdradzać jego treści – tłumaczy asp. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku. – W przypadku II LO dyrekcja zadecydowała o ewakuacji 150 uczniów. Wszystkie placówki są monitorowane. Weryfikujemy każdy alarm.

Jak informuje policja, wszystkie szkoły zostały już sprawdzone. Na szczęście alarm okazał się fałszywy i uczniowie, z niewielkimi opóźnieniami, przystąpili do matury z matematyki.

W tej chwili trwają poszukiwania osoby, która wysłała wiadomość o podłożonej bombie. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

af

Artykuł przeczytano 3550 razy

Last modified: 7 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »