poniedziałek, 10 maja 2021r.

Aktywne kobiety z pomysłami

Autor: |

Właśnie wybrały prezydium i czekają na kolejne posiedzenie. W głowach mają już jednak mnóstwo pomysłów, a jak zaznaczają, to dopiero początek. Świdnicka Rada Kobiet ruszyła do działania.

Nabór kandydatek rozpoczął się dokładnie 8 marca. Pod koniec miesiąca skład Świdnickiej Rady Kobiet był już znany. Na początku kwietnia panie spotkały się po raz pierwszy i odebrały nominacje oraz gratulacje od burmistrza Waldemara Jaksona.

– Kolejne spotkanie będzie już bardziej robocze. Porozmawiamy o konkretnych obszarach działania, którymi rada będzie chciała się zająć. Postaramy się także wybrać jej prezydium – zapowiadała Ewa Jankowska.

Kilka dni temu, panie zebrały się po raz drugi. Wybór władz rady nie przysporzył im trudności. Swoją kandydaturę na stanowisko przewodniczącej zgłosiła Agata Nawrocka i została jednogłośnie poparta przez wszystkie panie. Dwie członkinie ŚRK chciały zostać jej wiceprzewodniczącymi. Natomiast na stanowisko sekretarza nie została zgłoszona żadna kandydatura. O funkcję wiceszefowej rady starały się panie Renata Elmerych i Magdalena Chmielewska. Pierwsza z nich uzyskała 5 głosów i została wiceprzewodniczącą, druga kandydatka została wybrana na sekretarza.

Kolejne posiedzenie ma się odbyć 7 maja. – Mamy wiele planów dotyczących naszej działalności. Natomiast chcemy się przede wszystkim wsłuchiwać w głosy świdniczanek. Chcemy dowiedzieć się jakie mają potrzeby, problemy i dla nich działać – tłumaczy Agata Nawrocka, przewodnicząca Świdnickiej Rady Kobiet.

Kilka pomysłów wykrystalizowało się już na pierwszym posiedzeniu. – Chcemy stworzyć szafę dla mam. Byłoby to miejsce, w którym można będzie zostawić ubranka dla dzieci. Natomiast osoby, które ich potrzebują będą mogły je zabrać. Przy szafie mogłaby również stanąć tablica z ogłoszeniami dotyczącymi sprzętu dla dzieci, wózków czy mebli – tłumaczy szefowa rady.

ŚRK chce zająć się także powrotem miejskich programów profilaktycznych skierowanych do kobiet czy wyznaczeniem godzin w saunach w Parku Avia zarezerwowanych tylko dla pań. Na tym nie koniec. – Zależy nam także na zorganizowaniu miejsca opieki, rodzaju świetlicy, dla dzieci na czas, gdy w szkołach nie ma lekcji. W przedszkolach w tym okresie są dyżury, natomiast problem pojawia się w przypadku uczniów z najmłodszych klas, którzy sami nie mogą przebywać w domach – tłumaczy A. Nawrocka.

Chęć działania ŚRK chwalą przedstawiciele władz miasta. – Panie ze Świdnickiej Rady Kobiet od początku są bardzo aktywne. Zgłaszają pomysły i chcą działać. Nie mamy wątpliwości, że będą stanowiły silne wsparcie dla burmistrza, ale przede wszystkim dla wszystkich świdniczanek – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Artykuł przeczytano 506 razy

Last modified: 29 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?