środa, 19 czerwca 2024r.

Akademia Młodego Naukowca

Autor: |

W Szkole Podstawowej nr 7 od kilku lat działa Akademia Młodego Naukowca. Każdego miesiąca uczniowie uczestniczą w ciekawych i niecodziennych warsztatach naukowych z fizyki, chemii i przyrody, prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Dziecięcego UMCS.

– Zajęcia mają na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami naukowymi i zachęcenie ich do poznawania otaczającego świata. Rozwijają również myślenie analityczne i dedukcję, ćwiczą sprawność manualną niezbędną w nauce pisania i dalszej edukacji, a także wyrabiają nawyki poprawnego i bezpiecznego zachowania w laboratorium. Ciekawe formy i metody pracy zachęcają do uczenia się oraz poszerzania zainteresowań – mówi Ewa Nawrocka, koordynatorka programu w kl. 1-3.
Uniwersytet zapewnia dzieciom odzież i okulary ochronne, sprzęt laboratoryjny i odczynniki. W tym roku szkolnym uczniowie „Siódemki” wzięli już udział w zajęciach pt. „Świat dźwięków, czyli nadal uczymy się fizyki”, „Czy warto pić colę?”, „DNA tajemnica życia”. Przed nimi kolejne fascynujące spotkania, między innymi: „Prąd z wiatru i wody – różne źródła energii”, „Dlaczego nie można jeść suchego lodu?”, „Ratujmy pszczoły”, „Ile jest mleka w Drodze Mlecznej?” oraz „Chemiczny detektyw”.
ow

Artykuł przeczytano 2048 razy

Last modified: 11 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content