poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Absolutorium dla starosty, nagrody dla prymusów

Autor: |

Najważniejszymi punktami obrad wczorajszej sesji Rady Powiatu Świdnickiego były udzielenie absolutorium staroście świdnickiemu z wykonania budżetu na rok 2023 oraz wręczenie nagród naukowych starosty Waldemara Jaksona najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest starostwo.

Po zapoznaniu się z raportem o stanie powiatu świdnickiego radni przystąpili do głosowania nad udzieleniem staroście wotum zaufania. Za przyjęciem projektu uchwały głosowało 13 radnych, przeciw był 1, 2 wstrzymało się od głosu.

W głosowaniu nad udzieleniem staroście świdnickiemu absolutorium uczestniczyło rówież 16 radnych. Pozytywną ocenię sprawozdania z wykonania budżetu na rok 2023 wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa.  13 radnych opowiedziało się za udzieleniem staroście absolutorium, 3 wstrzymało się od głosu.

Podczas sesji poznaliśmy nazwiska uczniów, którzy wybitnymi wynikami nauki zasłużyli na przyznanie im nagród naukowych starosty Waldemara Jaksona.

 

Reprezentantami I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego byli Bartosz Sawczuk i Natalia Ostrzyżek.

Bartosz Sawczuk – uczeń klasy 1 CyberMil, osiągnął średnią ocen 5,69. Został finalistą Olimpiady wiedzy historycznej „Losy żołnierzy i dzieje oręża polskiego w latach 1769-1864” oraz laureatem I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Silesian Cyberhackathon 2024.

Natalia Ostrzyżek – uczennica klasy 3 CyberMil, osiągnęła średnią ocenę 5,77. Natalia została laureatką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

 

Spośród uczniów Zespołu Szkół Nr1 im. Cypriana Kamila Norwida najbardziej wyróżnili się Daria Brzyśko oraz Natalia Sobczak.

Daria Brzyśko – uczennica 2 klasy Technikum logistycznego, osiągnęła średnią ocenę 5,05. Uzyskała też wysoką frekwencję roczną 99,92%.

Natalia Sobczak – uczennica 2 klasy Technikum Logistycznego, osiągnęła średnią ocenę 5,05. Natalia zdobyła 3 miejsca w Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

 

Najlepszymi uczennicami Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego okazały się Kateryna Chaika i Anastsiia Bezliudna.

Kateryna Chaika – uczennica 2 klasy Technikum o profilu technik eksploatacji portów i terminali. osiągnęła średnią ocenę 5,39. W zakończonym roku szkolnym pełniła funkcję gospodarza klasy.

Anastasiia Bezliudna – uczennica 3 klasy Technikum o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej. osiągnęła średnią ocenę 5,00. W minionym roku szkolnym była członkiem prezydium Samorządu Uczniowskiego.

W imieniu dziewcząt nagrody odebrał Bogdan Błaszczuk, dyrektor PCEZ.

 

Z Zespołu Szkół w Piaskach po odbiór nagród przyjechali Tomasz Pecyna i Dawid Dziurka.

Tomasz Pecyna – uczeń 3 klasy Technikum w klasie o profilu technik informatyk, osiągnął średnią ocenę 5,04. Doszedł do okręgowego etapu Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce.

Dawid Dziurka – uczeń 4 klasy Technikum w klasie o profilu technik informatyk, osiągnął średnią ocenę 5,53.  Doszedł do okręgowego etapu Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce.

 

 

 

 

Artykuł przeczytano 100 razy

Last modified: 28 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content