wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Abecadło laboranta

Autor: |

Dziś jedna z sal Szkoły Podstawowej nr 7 zamieniła się w laboratorium. Politechnika Lubelska oraz jej partner, Uniwersytet Dziecięcy Unikids, przygotowały dla ósmoklasistów szereg zajęć przyrodniczych.  Tym razem na temat krwi i jej właściwości.

To część projektu nazwanego “Politechnika Lubelska dla Młodych Odkrywców”. Przybliżanie różnych dziedzin nauki i techniki ma pomóc uczniom w obraniu dalszej ścieżki rozwoju, planowaniu swojej przyszłości, a co za tym idzie wyborze odpowiedniej szkoły średniej, a potem kierunku studiów. Zajęcia mają charakter wykładów, laboratoriów lub warsztatów.

Młodzież z klasy ósmej uczyła się określać grupy krwi oraz badać pod mikroskopem jej elementy. Z pewnością wykład pobudził ciekawość i rzucił nieco światła na specyfikę zawodu laboranta. Przy okazji, uczniowie przekonali się, że nauka to nie tylko czysta teoria i książki, ale też doświadczenia, którym warto poświęcić czas.

Uczniowie z „Siódemki” odwiedzali już Politechnikę Lubelską, gdzie uczestniczyli w zajęciach, m.in. z modelowania bryłowego i zaznajomili się z drukarką 3D.

– Młodzież jest bardzo zaciekawiona takimi lekcjami – mówią Kamila Filipek oraz Karolina Szubartowska, prowadzące  zajęcia z ramienia Uniwersytetu Dziecięcego Unikids. – Z doświadczeniami radzą sobie bardzo dobrze. Czasami zdarza się, że coś pójdzie nie do końca po ich myśli, ale to wynika zwykle z roztargnienia. Szybko wtedy dopytują i korygują błędy. Bardzo chcą współpracować i poznawać nowe wiadomości.

Współpracę z Unikids oraz Politechniką Lubelską koordynuje Monika Śniegocka, nauczyciel fizyki i jęz. angielskiego w SP nr 7.

słs

 

 

Artykuł przeczytano 2013 razy

Last modified: 28 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content