środa, 10 czerwca 2026r.

Weronika ze złotem

Autor: |

O sukcesach Weroniki Bochen pisaliśmy wielokrotnie. Pochodząca ze Świdnika zawodniczka ma już na koncie tytuł wicemistrzyni Europy. Teraz do kolekcji sukcesów może dołączyć kolejny. Wychowanka UKS Berej Boxing Lublin została mistrzynią Polski na zawodach w Bolszewie.

Zawodniczka stoczyła dwie walki. Podczas półfinałowej zmierzyła się z Natalią Kruczkowską i wygrała przez RSC w 1 rundzie. W finale spotkała się z Eweliną Malanowską, z którą miała okazję walczyć rok temu, podczas XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Podobnie, jak poprzednim razem, świdniczanka okazała się lepsza.

– Wygrałam z Eweliną poprzez RSC w 2 rundzie – tłumaczy Weronika Bochen. – Podczas zawodów czułam się bardzo dobrze przygotowana. Cieszę się, że zwyciężyłam, zwłaszcza, że znakomicie wykonałam zakładany plan i trener nie miał co do tego żadnych wątpliwości.

Podobnie, jak jej rówieśnicy, Weronika wykorzystuje wakacje na odpoczynek. Nie potrwa on jednak zbyt długo. W połowie sierpnia zawodniczka ponownie mocno bierze się do pracy.

– Od 27 sierpnia będę na zgrupowaniu kadry narodowej. 5 września jedziemy na Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet, które odbędą się w Gliwicach – dodaje Weronika.

af, fot. www.facebook.com/berejboxinglublin

Artykuł przeczytano 1378 razy

Last modified: 29 czerwca, 2021

Zmień język »
Przejdź do treści