poniedziałek, 20 maja 2024r.

Krok do wielkiego centrum

Autor: |

Nowy park logistyczny powstanie u zbiegu ulic Nadleśnej oraz Żwirki i Wigury. Ma obejmować trzy obiekty zlokalizowane na ponad 10-hektarowej działce. Postawi go firma specjalizująca się w budowie nowoczesnych magazynów i hal produkcyjnych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiekty będą gotowe w pierwszej połowie przyszłego roku.

Za inwestycją stoi MLP Group, firma zajmująca się budową podobnych obiektów w Polsce i innych krajach Europy. W Świdniku na ponad 10 hektarach, u zbiegu ulic Nadleśnej oraz Żwirki i Wigury, postawi trzy obiekty o powierzchni 51,5 tys. mkw.

– Rozmawialiśmy z przedstawicie­lami MLP Group od kilku miesięcy, wskazaliśmy im konkretne tereny inwestycyjne. Kilka dni temu odbyło się spotkanie robocze w sprawie, m. in. infrastruktury technicznej. Poma­gamy też w kontaktach z dostawca­mi mediów – tłumaczy Bartłomiej Pejo, wicestarosta powiatu, który do niedawna w świdnickim magi­stracie odpowiadał za kontakty z in­westorami. – Jeśli wszystko pójdzie dobrze, już za rok mogą stanąć bu­dynki. Wszystko zależy od tego czy inwestor znajdzie najemców.

Deweloper postawi hale na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej. Po trzech latach podatek od nierucho­mości zasili kasę Świdnika, a część podatku PIT wpłynie do budżetu powiatu. Znajdzie się również praca dla kilkudziesięciu osób.

– Jesteśmy naturalnie zainteresowa­ni współpracą, utrzymujemy stały kontakt z MLP Group i jak tylko roz­pocznie się inwestycja, udzielimy firmie wszelkiej pomocy – zapowia­da Marcin Dmowski, zastępca bur­mistrza Świdnika.

MLP Group już informuje, że wyna­jęciem magazynów w okolicy Lub­lina i Świdnika interesuje się wiele firm.

– Dlatego chcemy poszerzyć naszą ofertę, uruchamiając drugi park logistyczny zlokalizowany na tym rynku. Zakładamy rozpoczęcie jego budowy jeszcze w tym roku – infor­muje dyrektor działu sprzedaży MLP Group Agnieszka Góźdź.

Firma ma już podobny, choć nieco mniejszy, obiekt na terenie Specjal­nej Strefy Ekonomicznej w Lublinie. Atutem nowego parku w Świdniku jest bliskość lotniska, ekspresowej “siedemnastki” i dworca kolejowe­go.

rp

Artykuł przeczytano 4200 razy

Last modified: 22 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content