piątek, 01 marca 2024r.

Podziel się jedzeniem

Autor: |

O tym, że grudzień to wyjątkowy miesiąc chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Poświęcamy go bliskim, odwiedzając ich, rozmawiając i obdarowując prezentami. To także doskonała okazja, by zrobić coś dobrego dla tych, których los nie oszczędza.

Na dobre serce świdniczan liczy Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło w Świdniku. Organizacja, która na co dzień pomaga osobom bezdomnym oraz prowadzi kuchnię, przyjmuje artykuły żywnościowe z długim terminem ważności, ale też świeże warzywa i owoce.
– Jeśli ktoś z mieszkańców chciałby podzielić się jedzeniem, chętnie je przyjmiemy i przekażemy osobom, które korzystają z naszego wsparcia – mówi Stanisław Kubiniec ze świdnickiego Towarzystwa.
Dary można przynosić do Schroniska dla bezdomnych mężczyzn im. św. Brata Alberta. Placówka mieści się przy ul. Orzeszkowej 4 i jest czynna całą dobę. Mieszkańcy mogą też przekazywać artykuły spożywcze do kuchni przy ul. Niepodległości 11, która wydaje posiłki w godzinach 10.00-14.30.
– Osoby, które wolałby przekazać produkty w innych godzinach, mogą zadzwonić pod nr tel. 81 751 31 91. Panie pracujące w kuchni na pewno pomogą – dodaje S. Kubiniec.

af

Artykuł przeczytano 1252 razy

Last modified: 31 grudnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »