piątek, 01 marca 2024r.

Razem dla Świdnika

Autor: |

Cykl prezentuje organizacje pozarządowe działające w naszym mieście. Przygotowuje go Centrum Usług Społecznych, które do współpracy zaprasza kolejne organizacje.

NSZZ Solidarność – Klub Emerytów i Rencistów PZL -Świdnik S.A.

Rodzaj prowadzonej działalności:

Działalność Stowarzyszenia (Klubu) prowadzona jest w budynku przy ul. Niepodległości
13. Pomieszczenie jest własnością Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”. Członkowie pełnią dyżury trzy razy w tygodniu: we wtorki, środy i czwartki w godz. 9.00-12.00. Spotykają się przy kawie, herbacie, na rozmowach, ale także organizują wieczorki, spotkania okolicznościowe, zabawy sylwestrowe i karnawałowe. Przygotowują również uroczystości z okazji Dnia Kobiet, „tłusty czwartek” i wiele innych spotkań, a także wycieczki, z których każdy może skorzystać. Zwiedzili już: Wilno, Lwów, Zakopane, Bieszczady, Zamość, Roztocze, Kozłówkę. Członkowie Klubu uczestniczą w pielgrzymkach do Częstochowy, Lichenia, Łagiewnik, Kodnia.

Osiągnięcia:

Stowarzyszenie pomaga osobom w trudnej sytuacji życiowej w uzyskaniu zapomóg funduszu socjalnego PZL-Świdnik. Emerytom wydawane są zniżki na korzystanie z kolei. W czasie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy Klub organizuje spotkania świąteczne, w których uczestniczy około 140 osób. Stowarzyszenie uczestniczy we wszystkich ważnych wydarzeniach naszego miasta, między innymi w obchodach rocznic strajków lipcowych, jak i Świdnickich Spacerów. Od lat członkowie aktywnie zbierają dary dla Polaków zamieszkałych na Wschodzie, Białorusi i Ukrainie.

Ilu członków liczy organizacja?

Ilość członków Klubu jest zmienna, na ten moment to około 120 osób.

Kto stanowi jej prezydium?

W trakcie tegorocznego zebrania wyborczego na nową kadencję zostali wybrani: Wiesława Skroban – przewodnicząca, Aleksander Suski – wiceprzewodniczący, Alicja Drozd – sekretarz, Ewa Janczarek i Wiesław Zakrzewski – członkowie Zarządu.

Kontakt

Adres: ul. Niepodległości 13 w Świdniku (wtorki, środy i czwartki w godz. 9.00 do 12.00), tel. 81 751 23 19.

Czy Stowarzyszenie chce coś przekazać mieszkańcom?

Mieszkańców Świdnika, a w szczególności emerytów i rencistów Klub zachęca do aktywnego stylu życia oraz uczestnictwa w uroczystościach państwowych, jak i rocznicowych.

Renata Elmerych, organizator społeczności lokalnej CUS, kontakt pod numerem telefonu 501 001 412, fot. KEiR PZL

Artykuł przeczytano 679 razy

Last modified: 26 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »