niedziela, 19 maja 2024r.

Wielkie serce Karoliny

Autor: |

W ubiegłą sobotę, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia Odznaczeń Honorowym Dawcom Krwi, zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wśród ponad 200 osób, które od lat niosą bezinteresowną pomoc innym, znaleźli się również świdniczanie. Na wniosek dyrektor RCKiK Elżbiety Puacz oraz wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka, honorowi krwiodawcy otrzymali odznaczenia państwowe nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej.

– Cieszę się, że idea honorowego krwiodawstwa w województwie lubelskim jest wciąż żywa i że tak wiele osób od lat jest osobiście zaangażowanych w jej propagowanie i rozwijanie – skomentowała Elżbieta Puacz.
Wydarzenie było również okazją do docenienia odwagi 9-letniej świdniczanki. Karolina Drzazga jest dwukrotnym dawcą szpiku dla swojego brata Kacpra, który walczy z białaczką. Podczas uroczystości odebrała medal i dyplom uznania od wojewody lubelskiego.
– Jej małe serce mieści ogromną odwagę – powiedział w rozmowie z Radiem Lublin tata dziewczynki – Jesteśmy pod wrażeniem, bo dla dziecka oddanie cząstki siebie jest bardzo dużym przeżyciem. Wiedzieliśmy jednak, że Karolina pomoże.
af

Artykuł przeczytano 1420 razy

Last modified: 6 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content