sobota, 24 lutego 2024r.

300+ na szkolne wyprawki

Autor: |

Od dziś rodzice lub opiekunowie uczniów mogą składać online wnioski o wsparcie w ramach programu „Dobry Start 300+”. Dodatkowe pieniądze są przeznaczone na szkolne wyprawki. W ubiegłym roku ze świadczenia skorzystało blisko 3,5 tysiąca mieszkańców Świdnika.

Pomoc „300+” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24. roku życia w przypadku osób niepełnosprawnych. Świadczenie nie jest wypłacane na najmłodszych uczęszczających do przedszkola oraz do „zerówki”. Program „Dobry Start” nie obejmuje także studentów.
Od 1 lipca dokumenty można składać online, za pośrednictwem strony internetowej https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.
– Zachęcamy do wybierania formy elektronicznej, która bardzo ułatwi i przyspieszy weryfikację wniosków, a także późniejszą wypłatę środków – mówi Andrzej Mańka, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i dodaje: – W ubiegłym roku ze wsparcia skorzystało blisko 3,5 tys. świdniczan. W tym roku ta liczba będzie zapewne podobna.
Natomiast 1 sierpnia nabór ruszy bezpośrednio w MOPS oraz za pośrednictwem tradycyjnej poczty.
– W związku z obecną sytuacją, sprawę trzeba będzie załatwić przy okienku podawczym. Nie będzie można wejść na teren ośrodka – wyjaśnia kierownik placówki.
Dokumenty należy złożyć do 30 listopada. Mogą to zrobić rodzice, opiekunowie prawni lub faktyczni. W przypadku dziecka przebywającego w pieczy zastępczej, wniosek składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Wypełnienie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę pieniędzy nie później niż do 30 września. W przypadku, kiedy dokumenty zostanie złożony we wrześniu, październiku lub listopadzie, wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od daty złożenia dokumentów.
– Spodziewamy się, że przelewy dla osób, które teraz złożą wnioski, zostaną zrealizowane w sierpniu. Będziemy starali się wypłacać środki na bieżąco – dodaje A. Mańka.

af

Artykuł przeczytano 1832 razy

Last modified: 1 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »