sobota, 23 września 2023r.

Zaczynają dorosłe życie

Autor: |

Ponad dwustu młodych świdniczan zakończyło w piątek rok szkolny. Uroczystości dla maturzystów odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym, Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespole Szkół nr 1. Po południu, świadectwa ukończenia szkoły średniej odebrali również uczniowie I LO. Przed nimi jeszcze kilka dni odpoczynku i egzamin dojrzałości.

Były łzy radości, śmiech, a przede wszystkim duma z osiągnięć licealistów. Nagrodzono najlepszych sportowców, uczniów, którzy osiągnęli najwyższe średnie, mieli najlepszą frekwencję, zostali finalistami lub laureatami olimpiad oraz osoby angażujące się w akcje charytatywne i życie „Bronka”. Tradycyjnie przyznano też Złoty Medal Absolwenta.

Nim wręczono świadectwa, dyrektor Stanisław Stefańczyk złożył młodzieży życzenia: – Wchodzicie w dorosłe życie. Będziecie sami za siebie odpowiadać. Choć może czasami uważaliście, że szkoła nie jest fajna, myślę, że będziecie ją mile wspominać. Życzę wam, abyście w przyszłym życiu dokonywali dobrych wyborów. Pomagajcie też innym ludziom. Nie bądźcie obojętni na to, co dzieje się wokół was. Pamiętajcie, że dobro zawsze wraca. Będzie nam także bardzo miło, jeśli kiedyś nas odwiedzicie i powiecie, że wam się udało. Byliście wspaniali. Przynieśliście nam wiele powodów do dumy na różnych polach.

Kilka słów dodał również starosta Łukasz Reszka: – Coś się kończy, coś się zaczyna. Ci, którzy stresują się maturą, niech pamiętają, że to tylko egzamin, a ci, którzy podchodzą do niej ze zbyt dużym luzem, niech pamiętają, że to egzamin dojrzałości. Panie dyrektorze, drodzy nauczyciele, serdecznie dziękuję za wasz trud i zaangażowanie. Za serce, które okazaliście młodzieży. To dzięki wam przystąpią do matury. Drodzy maturzyści – połamania piór!

af

Artykuł przeczytano 2494 razy

Last modified: 27 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »