poniedziałek, 10 maja 2021r.

2,5 promila, ciężka noga i brak prawka. Kierowca wpadł w miejscu z policyjnej mapy

Autor: |

policja

42-latka z gminy Jabłonna funkcjonariusze zatrzymali dziś rano na drodze przecinającej Wolę Piasecką. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

Policjanci ze świdnickiej drogówki namierzyli pijanego kierowcę w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB).

KMZB działa od września 2016 roku. Na czym polega? Każdy z mieszkańców może zgłosić policji miejsce, w którym dochodzi do łamania przepisów. To może być picie alkoholu, wybryki chuligańskie czy drogi ulubione przez piratów drogowych. Funkcjonariusze sprawdzają zgłoszenie i zajmują się zagrożeniem.

– Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia wskazanego niebezpieczeństwa – tłumaczy aspirant Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Pijanego kierowcę policjanci zatrzymali w miejscu zgłoszonym przez mieszkańców do KMZB. Patrol świdnickiej drogówki kontrolował tam prędkość. Po godzinie 6 funkcjonariusze namierzyli kierowcę renaulta, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

– Radar wskazał 89km/godz. w miejscu, gdzie prędkość wynosić może maksymalnie 50km/godz. – relacjonuje E. Domaradzka.

Autem kierował 42-latek z gminy Jabłonna. Policjanci poczuli od niego alkohol, badanie potwierdziło, że ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W dodatku nie miał prawa jazdy – zostało mu zabrane.

42-latek stanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz pomimo wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, grozi mu do dwóch lat więzienia.

(rp)

Artykuł przeczytano 159 razy

Last modified: 30 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?