czwartek, 07 grudnia 2023r.

To warto zobaczyć

Autor: |

Dziesięć filmów i tyle samo wyjątkowych opowieści zobaczymy wkrótce na wielkim ekranie. Już 5 kwietnia, w kinie Lot rusza wiosenna edycja Przeglądu Filmowego „To warto zobaczyć”.
Podobnie, jak w poprzednim roku, miłośnicy kina obejrzą historie nagradzane i nominowane do wielu prestiżowych nagród.

Karnet na wszystkie filmy – 100 zł
Karnet na 5 wybranych filmów – 65 zł
Bilet normalny – 19 zł
Bilet ulgowy – 17 zł
Bilet grupowy (od 10 osób) – 14 zł

5 KWIETNIA
„Powrót Bena”, godz. 19.30
Do spokojnego domu w małym miasteczku w przededniu świąt, niespodziewanie wraca nastoletni syn-narkoman. Był on na odwyku i właśnie wyszedł na wigilijną przepustkę. Od tego momentu bożonarodzeniowa sielanka nagle zmienia się w istną szopkę.
7 KWIETNIA
„Kraina wielkiego nieba”, godz.19.30
Nominowani do Oskara rewelacyjni Carey Mulligan oraz Jake Gyllenhall w zachwycająco pięknym debiucie Paula Dano na podstawie bestsellerowej powieści „Wildlife” Richarda Forda, laureata Nagrody Pulitzera. Film „Kraina wielkiego nieba” to wzruszający dramat opowiadający o małżonkach, którzy zmagają się z kryzysem w związku.
9 KWIETNIA
„Anioł”, godz.19.30
Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlito o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazję by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy spotyka charyzmatycznego przestępcę Ramona, do głosu dochodzi ciemniejsza strona jego natury.
10 KWIETNIA
„Green Book”, godz.19.30
Mahershala Ali (nagrodzony Oscarem za tę rolę) jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Obsypana nagrodami historia nieprawdopodobnej przyjaźni. Wielki zwycięzca Oskarów (najlepszy film, scenariusz oryginalny oraz już wspomniana najlepsza rola drugoplanowa).
13 KWIETNIA
„Kafarnaum”, godz. 19.15
Rodzice mogą wyrządzić swym dzieciom wiele różnych krzywd, od często fizycznych, po psychiczne, których echa potomkowie odczuwają nierzadko do samego końca. Co jednak muszą zrobić dziecku rodzice, by to postawiło ich na sali sądowej, pozywając za to, że w ogóle mieli czelność je spłodzić?
14 KWIETNIA
„Mój piękny syn”, godz. 19.15
Film ten, to piękna i poruszająca opowieść o chłopaku, który poszukuje swojej drogi i o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści. O miłości mężczyzny, który nie potrafił wypuścić swojego dziecka z objęć. O więzi ojca i syna, która okazała się najtwardsza wtedy, gdy obaj zaczęli się do siebie oddalić.
23 KWIETNIA
„Zabawa, zabawa”, godz. 19.15
Film jest jak kubeł zimnej. Trudno wyrzucić go z umysłu po zobaczenia napisów końcowych. Jest jak rachunek sumienia, nie tylko dla tych, którzy regularnie zaglądają do kieliszka. Trzy kobiety z trzech różnych pokoleń. Każda z nich pije. Zawsze o kieliszek za dużo. Poznajemy je, gdy świat zaczyna się im walić.
24 KWIETNIA
„Fuga”, godz. 19.15
Film podejmuje niezwykle ciekawe zagadnienie, wiążące się z tytułową fugą dysocjacyjną. Jest to zaburzenie, które zostaje wywołane np. w wyniku potężnego stresu lub traumy. Skutkuje ono nawet utratą pamięci i stwarzaniem przez mózg kompletnie nowej osobowości. Zaburzenie to dotknęło główną bohaterkę „Fugi” Alicję.
25 KWIETNIA
„Vice”, godz. 19.15
Film przedstawia losy Dicka Cheneya, który był wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych w czasie obu kadencji Georg’a W. Busha. Twórca nie skupił się jedynie na postaci wiceprezydenta USA lecz pokazał także szeroki obraz tego, jakie jego działania miały wpływ na politykę nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też na całym świecie.
29 KWIETNIA
„Powrót”, godz. 19.15
Jest to historia młodej dziewczyny, która uciekła z domu publicznego w Niemczech i wraca do rodziny mieszkającej w małej miejscowości. W konserwatywnej społeczności Urszula spotyka się z wykluczeniem i odseparowaniem. Wstydzi się jej nawet najbliższa rodzina. Ale traktowana jak wyrzutek dziewczyna nie zamierza odgrywać roli ofiary.

Artykuł przeczytano 3543 razy

Last modified: 3 kwietnia, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »