czwartek, 28 października 2021r.

200 tysięcy na początek!

Autor: |

Lubelski Węgiel „Bogdanka”, gospodarczy gigant Lubelszczyzny został jednym z głównych sponsorów siatkarskiej sekcji MKS Avia Świdnik. Potwierdzającą to umowę podpisali dzisiaj Artur Wasil, prezes zarządu LW „Bogdanka” i Radosław Szczerba, prezes zarządu MKS Avia. W uroczystości uczestniczyli Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju oraz Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.Porozumienie przewiduje wsparcie klubu kwotą 200 tys. zł, a termin jego obowiązywania mija z końcem przyszłego sezonu siatkarskiego.Wiele wskazuje jednak na to, że współpraca będzie kontynuowana.

– Cieszę się bardzo, że tak zacny sponsor zdecydował się wesprzeć nasz klub. To ogromny zastrzyk finansowy, który pozwoli mu osiągać coraz większe sukcesy – podkreślał burmistrz Waldemar Jakson.

– Lubimy wydatkować nasze pieniądze tam, gdzie widzimy duży potencjał. Avia Świdnik to klub z dużymi zasługami dla lubelskiej siatkówki. Jesteśmy głównym sponsorem Górnika Łęczna, ale stwierdziliśmy, że warto wesprzeć Avię jako zespół starający się o awans do I ligi. Gratulujemy organizacji turnieju półfinałowego, który odbędzie się  w Świdniku w najbliższy weekend. Chcemy również wesprzeć pracę z młodzieżą, by klub mógł funkcjonować stabilnie przez szereg następnych lat – mówił Artur Wasil.

– Marki Lubelski Węgiel nie trzeba nikomu przedstawiać. Bardzo się cieszę, że dołącza dzisiaj do żółto-niebieskiej rodziny. Jestem pewien, że pomoże nam to osiągnąć nasze cele sportowe. Cały region oczekuje dobrej siatkówki, a Świdnik jest jej wizytówką – przekonywał Radosław Szczerba.

– Siatkówka w Świdniku ma wielkie tradycje, które zostały przerwane w sposób dramatyczny przez los. Ale jest ona wciąż częścią wspólnych emocji i historii mieszkańców Świdnika i całego regionu. Nasz cel na dzisiaj to awans do I ligi. Wzmacniając pozycję klubu będziemy stawiać mu kolejne cele. Deklaruję swoje wsparcie, by w przyszłej kadencji sejmu, a tej jeszcze samorządu, rozpocząć budowę nowej hali sportowej tak, aby świdnicka siatkówka docelowo osiągnęła najwyższy poziom rozgrywek –podsumował wiceminister Artur Soboń.

jmr

Artykuł przeczytano 2177 razy

Last modified: 6 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?