czwartek, 07 grudnia 2023r.

2:0 po pierwszych meczach

Autor: |

Siatkarze Avii przystąpili do rywalizacji z PZL Sędziszów Małopolski w roli zdecydowanego faworyta do awansu do kolej­nej fazy play – off. Po dwóch starciach w Świdniku wygrywają do zera i tylko jedno zwycięstwo dzieli ich od następnego szczebla zmagań. Niedzielny mecz pokazał jednak, że nie mogą sobie pozwolić na dekoncentrację. Wygrali go dopiero po tie-breaku, w którym przegrywali nawet 2:8.

Premierowe starcie obu ekip po­toczyło się zgodnie z przewidywa­niami kibiców gospodarzy. Świd­niczanie wygrali je gładko, 3:0, nie pokazując pełni swoich możliwości. Trener Sławomir Czarnecki dał po­grać niemal wszystkim zawodni­kom z szerokiej kadry, wpuszczając ich stopniowo, w trakcie spotka­nia. Na podobny manewr, tyle że od pierwszych minut zdecydował się dzień później. Pomysł okazał się nietrafiony. Świdniczanie nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu, gubili się w najprostszych sytuacjach. Efektem tego był pię­ciosetowy bój, z dramatycznym, ale szczęśliwym finałem. Żółto – nie­biescy przegrywali w tie-breaku już 2:8, ale udało im się odwrócić losy rywalizacji.

– To są właśnie play-offy – mówi Marcin Kurek, kapitan Avii. – Sę­dziszów pokazał w drugim starciu, że nie ma nic do stracenia i zagrał bardzo odważnie. Po naszej stronie z kolei pojawiły się niepotrzebne nerwy i chaos. Najważniejsze, że po dwóch meczach w Świdniku wy­grywamy 2:0. Pojedziemy na teren przeciwnika, by zakończyć rywali­zację w trzecim spotkaniu. Łatwo nie będzie, ale wszystko jest w na­szych rękach.

Kolejny pojedynek i ewentualnie następny zaplanowano na week­end 2-3 marca.

W pozostałych parach padały nastę­pujące rezultaty:

LUK Politechnika Lublin – Błękitni Ropczyce 3:0, 3:1

Neobus Niebylec – AKS V LO Rze­szów 3:1, 3:0

KKS Kozienice – Karpaty Krosno 2:3, 3:1

1 mecz: MKS Avia Świdnik – PZL Sędziszów Małopolski 3:0 (25:21, 25:10, 25:17)

Avia: Misztal, Kurek, Guz, Żywno, Baranowski, Obermeler, Bonisław­ski (libero) oraz Bieńko, Machowicz, Zdrojewski, Rejowski, Sajdak, Giza

2 mecz: MKS Avia Świdnik – PZL Sędziszów Małopolski 3:2 (22:25, 25:21, 23:25, 25:17, 15:12)

Avia: Misztal, Sajdak, Czarnecki, Żywno, Machowicz, Baranowski, Bonisławski (libero) oraz Bieńko (libero), Obermeler, Kurek, Guz, Re­jowski tf

Artykuł przeczytano 1349 razy

Last modified: 22 lutego, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »