wtorek, 30 kwietnia 2024r.

2 punkty z Kluczborka

Autor: |

Runda zasadnicza rozgrywek Tauron 1. Ligi wkracza w decydującą fazę. Walka o pierwszą ósemkę wciąż nie została rozstrzygnięta. Siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik, by osiągnąć cel muszą punktować w ostatnich kolejkach. W Kluczborku do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było pięć setów. Rywalizację wygrali świdniczanie.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Avii. Zawodnicy Witolda Chwastyniaka szybko objęli dwupunktowe prowadzenie, które utrzymali do połowy seta, kiedy to na chwilę jeden punkt przewagi uzyskali gospodarze. Od tego momentu żółto-niebiescy dominowali na parkiecie i zakończyli seta wygraną do 18.
Druga partia była bardzo wyrównana. Drużyny grały praktycznie punkt za punkt. Avia miała piłkę setową, którą wybronili zawodnicy Mickiewicza. Gospodarze ostatnie dwa punkty zdobyli zagrywką oraz blokiem, dzięki czemu wyrównali stan rywalizacji.
Trzeci set od początku dobrze układał się dla drużyny z Kluczborka, która długi czas prowadziła kilkoma punktami. Było już 23:18, gdy do pracy wzięli się goście. Avia zdobyła pięć punktów z rzędu, a chwilę później miała nawet piłkę setową. Słabsze przyjęcie oraz nieskuteczny atak przyniósł jednak porażkę również i w tym secie.
Żółto-niebiescy nie zamierzali oddawać meczu bez walki. W kolejnej partii uzyskali przewagę na początku seta i utrzymali ją do końca, dzięki czemu nie pierwszy już raz w tym sezonie, czekał ich tie break.
Od świetnej zagrywki rozpoczęli go świdniczanie, a konkretnie Mateusz Rećko. Było 3:0, a dzięki dobre pracy bloku i kolejnych trudnych zagrywek zrobiło się 7:2 i 12:4. Tego prowadzenia nie dało się roztrwonić. Mickiewicz zdołał zdobyć w tym meczu już tylko jeden punkt. Avia rozgromiła rywali 15:5 i wygrała cały mecz 3:2.
Następne spotkanie żółto-niebiescy rozegrają ponownie na wyjeździe. W najbliższą sobotę wyjadą do Siedlec, gdzie zagrają z miejscowym KPS-em.
Mickiewicz Kluczbork – Polski Cukier Avia Świdnik 2:3 (18:25, 26:24, 27:25, 22:25, 5:15)
MVP: Mateusz Rećko
Najwięcej punktów dla Avii: Rećko (23), Kosiba (19), Urbanowicz (19).