sobota, 19 września 2020r.

Łatwa wygrana Świdniczanki

Autor: |

W siódmej kolejce zmagań w lubelskiej czwartej lidze grupy drugiej, GLTS Świdniczanka Świdnik Mały pewnie pokonała na własnym boisku Gryf Gminę Zamość 4:0.

Spotkanie rozpoczęło się od nieoczekiwanych ataków gości. Na szczęście dla Świdniczanki zespół Gryfa nie grzeszył skutecznością i udało się przetrzymać ten niemrawy początek meczu. Z biegiem czasu Świdniczanka zaczęła dominować na boisku. Efektem tego była bramka Damiana Miazgi, którą zdobył w 31 minucie. Niepewnie interweniował bramkarz Gryfa i strzał po ziemi Miazgi znalazł drogę do siatki.

Po zmianie stron ataki gospodarzy nabrały animuszu. Zaraz po przerwie rajd prawą stroną boiska wykonał Kaper Kopyciński. Zagrał piłkę w pole karne do Mateusza Wilka, którego strzał wybronił golkiper, jednak był bez szans przy dobitce Michała Zubera. W 60 minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Michał Martyna. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki obok dosyć niekonwencjonalnie (bez użycia rąk) próbującego interweniować bramkarza gości. Ataki Świdniczanki mimo prowadzenia, nie słabły. W 80 minucie, Damian Rusiecki prostopadłym podaniem obsłużył Michała Zubera, który posłał lekki strzał w długi róg. Golkiper Gryfa próbował co prawda interweniować, ale znów nie wykazał się zbyt wysokim kunsztem i tym samym świdniczanie ustalili wynik meczu na 4:0.

Świdniczanka zajmuje aktualnie trzecie miejsce w ligowej stawce. W najbliższy weekend podopieczni Pawła Pranagala znów zagrają u siebie. W niedzielę, o godzinie 13.00, podejmą Grom Różaniec.

GLTS Świdniczanka – Gryf Gmina Zamość 4:0 (1:0)
Bramki: Damian Miazga 31’, Michał Zuber 46’ i 80’, Michał Martyna 60’

Świdniczanka: Kowalczyk – Kowalski, Szczerba, Żmuda, Martyna – Kowalewski (67’ Babiarz), Miazga (80’ Pędlowski), Stępień (71’ Ziemkiewicz), Kopyciński (62’ Śliwa) – Zuber , Wilk (55’ Rusiecki).

Żółte kartki: Kopyciński, Stępień.