sobota, 23 września 2023r.

Dzień Kota w Przedszkolu nr 3

Autor: |

W Przedszkolu nr 3 rozgościły się …koty. Na kocie spotkanie koleżanki i kolegów zaprosiły dzieci z kółka teatralnego. Były piosenki, tańce i wierszyki, a przede wszystkim wielka niespodzianka, czyli wizyta Kici.
– Wprawdzie Dzień Kota przypadał 17 lutego, ale ze względu na ferie przenieśliśmy go na dzisiaj – wyjaśniały Anna Bubicz i Agnieszka Sapko, organizatorki imprezy. – Powitajmy Kicię, która postanowiła się z nami pobawić. Ma rude, mięciutkie futerko. Ze względu na długą sierść trzeba ją często czesać specjalną szczoteczką. Uwielbia pić wodę z umywalki.
Przedszkolaki poznały też inne przyzwyczajenia Kici, której właścicielką jest pani Anna. Później śpiewały piosenki i brały udział w konkursach. Renata Wójcik, dyrektor P nr 3, przeczytała maluchom wiersz Jana Brzechwy „Kot”. Utwory o kotach recytowali również mali artyści.
– Dziękujemy dzieciom, które przygotowały wierszyki, a za wsparcie paniom: Agnieszce Biszczanik, Agnieszce Górnej, Dorocie Rydz oraz panu Januszowi Lawgminowi. Wszystkie grupy zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym „Kot”. Prace można składać do 15 marca – mówiły organizatorki spotkania.

aw

Artykuł przeczytano 3854 razy

Last modified: 6 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »