piątek, 03 lipca 2020r.

Świdnickie licea w czołówce

Autor: |

Kilka dni temu tygodnik Newsweek opublikował ranking najlepszych liceów w Polsce. Pośród setki placówek znalazły się również I i II Liceum Ogólnokształcące. To już kolejne wyróżnienie świdnickich szkół na tle ogólnopolskim.

Placówki uplasowały się na wysokich pozycjach. „Baczek” zajął 18. miejsce w województwie oraz 250 w Polsce. 22. miejscem w województwie i 280 w kraju może pochwalić się „Bronek”.
Kapituła oceniła licea według 5 wskaźników. Wzięła pod uwagę: wyniki egzaminów maturalnych, liczbę olimpijczyków, ilość oferowanych języków obcych oraz Edukacyjną Wartość Dodaną, czyli porównanie wyników osiągnięć uczniów.
– Cieszymy się z wyróżnienia w rankingu. Zebrane w nim informacje bardzo dobrze świadczą o naszej szkole, uczniach i nauczycielach. Wysokie miejsce dodaje nam wiatru w skrzydłach. Widać, że nasze liceum uczy, wypełniamy swoją rolę – mówi Mirosław Król, dyrektor ZSO nr 1.
Uczniowie wybierający szkołę średnią często kierują się pozycjami szkół w rankingach. Dyrektor „Baczka” uważa jednak, że najważniejsza jest dla nich opinia panująca w środowisku: – Pracowaliśmy na nią wiele lat. Często przychodzą do nas uczniowie z polecenia przyjaciół bądź rodziny. Trzeba zaznaczyć, że uczymy już dzieci naszych absolwentów – dodaje M. Król.
Dane o wynikach egzaminów maturalnych przeprowadzonych w maju 2019 roku dostarczyły okręgowe komisje egzaminacyjne. Wskaźniki EWD zostały pozyskane od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i dotyczą wyników uczniów podchodzących do matury w latach 2017-2019. Lista laureatów i uczestników olimpiad z roku szkolnego 2018/2019 oraz informacje o liczbie nauczanych języków obcych zostały przekazane przed Ministerstwo Edukacji Narodowej.

nat

Artykuł przeczytano 866 razy

Last modified: 26 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?