sobota, 19 września 2020r.

Zuchowe zbiórki online

Autor: |

12 Świdnicka Gromada Zuchowa „Rozbrykane Tygryski”, którą opiekuje się phm. Małgorzata Pastusiak, w czasie pandemii nie próżnowała. Wprawdzie nie odbywały się zbiórki stacjonarne, ale dzieci spotykały się online, zdobywając nowe umiejętności i sprawności. Niedługo na ich czele stanie nowa drużynowa.

– Nieważne jaką przeszkodę napotkamy, nic nas nie zatrzyma w zuchowaniu – śmieje się Małgorzata Pastusiak. – Koronawirus sprawił, że nie mogliśmy spotykać się co czwartek w Szkole Podstawowej nr 7, ale  odbywały się zbiórki online, podczas których nie mieliśmy czasu na nudę. Zuchy zdobywały sprawności indywidualne, na przykład Przyjaciela bajek.

„Tygryski” rysowały, pląsały, rozwiązywały kalambury, odczytywały zaszyfrowane wiadomości. Obchodziły Światowy Dzień Zespołu Downa i wzięły udział w Skarpetkowym Wyzwaniu. Uczestniczyły też w akcjach #oflagujsie i #radosnypatriotyzm. Obejrzały bajkę o rybce Nemo i wykonały swoje akwarium marzeń. Zuchy nie zapomniały o mamach i z okazji ich święta zrobiły dla nich upominki. Był też czas na pomaganie innym. Drużynowa „Tygrysków” wzięła udział w zbiórce pieniędzy na rzecz chorego Mateusza.

Niebawem gromadę czekają duże zmiany. W sierpniu przyboczna Julia Pastusiak ukończyła Kurs Drużynowych Zuchowych „Spadochron” w Drężnie, organizowany przez Hufiec Szczecinek ZHP. Wkrótce zostanie nową drużynową 12 Świdnickiej Gromady Zuchowej „Rozbrykane Tygryski”. Natomiast pani Małgorzata zajmie się kształceniem młodszych harcerzy.

Dołącz do Tygryskowej gromady

„Rozbrykane Tygryski” zachęcają dzieci z klas I-III do wstąpienia w swoje szeregi i poznania zuchowego życia.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą brykać razem z nami, przeżyć niezapomnianą przygodę, zdobyć ciekawe doświadczenia i różne sprawności, pojechać na obóz i spać w namiocie. Pierwsza zbiórka odbędzie się 12 września, o godz. 10.00. Czekamy na chętnych przy  szlabanie w Lesie Rejkowizna. Spotkanie potrwa 2 godziny – mówi  M. Pastusiak.

Na zbiórkę należy zabrać: coś do picia i jedzenia, wypełnioną zgodę „Covidową” (dostępna na Facebookowym profilu gromady), mundur (jeśli masz), coś od komarów, bluzę, a przede wszystkim dobry humor.

Pytania można kierować do: julia.pastusiak@zhp.net.pl , tel. 509 354 187 (po godz. 16.00).

aw

 

Artykuł przeczytano 410 razy

Last modified: 2 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?