czwartek, 07 grudnia 2023r.

Złoto i srebro świdniczanina

Autor: |

Świdniczanin Maciej Hołub zdobył srebrny medal w indywidualnym biegu na 400 metrów oraz złoto w sztafecie 4×400 podczas 36. Mistrzostw Polski U23 w lekkoatletyce.  Impreza odbyła się w weekend, w Lublinie.

W sobotę, 21-letni reprezentant AZS UMCS Lublin wystartował w trzeciej serii, z trzeciego toru. Potwierdził swoją dobrą formę, przybiegając do mety jako drugi i osiągając czas 47,34 sekundy. Złoty medal przypadł faworytowi biegu, Tymoteuszowi Zimnemu ze Śląska Wrocław. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Rzeźniczak z RKS Łódź.
– To srebro wiele dla mnie znaczy, bo to mój pierwszy indywidualny medal od czterech lat, a drugi w karierze. Szczególnie smakuje, gdyż zdobyłem go przed własną publicznością w Lublinie. Co prawda jestem świdniczaninem, ale tutaj trenuję i czuję się, jak u siebie. Na bieżni były bardzo ciężkie warunki. Wiał silny wiatr, ale poradziłem sobie i mimo że troszkę zabrakło do złota, jestem zadowolony ze swojego występu. O złoty krążek będzie można powalczyć w następnych latach – powiedział tuż po wręczeniu medali Maciej Hołub.
Dzień później 21-latek stanął do kolejnych dwóch biegów. Najpierw na 200 metrów, gdzie osiągając czas 21,53 sekund, zajął ósme miejsce, a później w ostatnim epizodzie mistrzostw – sztafecie na 4×400 metrów. Tam wraz z drużyną AZS UMCS Lublin, ku radości licznie zgromadzonych kibiców, wywalczył złoty medal. Srebro przypadło drużynie AZS Poznań, a brąz Śląskowi Wrocław.

mo

Artykuł przeczytano 1112 razy

Last modified: 1 lipca, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »