wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Złoto dla potrzebujących

Autor: |

Do wakacji jeszcze wprawdzie daleko, ale krwiodawcy z PZL-Świdnik już myślą, w jaki sposób zapewnić dzieciom z najuboższych rodzin letni wypoczynek. Po raz kolejny organizują akcję „Gorączka złota”, która polega na zbieraniu monet 1,2 i 5 groszowych.
– Nie tylko ratujemy życie, oddając krew, ale widzimy też potrzebę dawania radości rodzinom wielodzietnym i podopiecznym Domów Dziecka – wyjaśnia Andrzej Słotwiński, prezes Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy “PZL-Świdnik” S.A. – Nie wszystkie dzieci mogą wypoczywać na koloniach czy obozach. Nie każde może pójść na rozpoczęcie roku szkolnego bez obawy, że rodziców nie stać będzie na zakup podręczników, plecaków i przyborów szkolnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom, po raz kolejny, wspólnie z PCK, organizujemy akcję „ Gorączka Złota”. Zachęcamy mieszkańców powiatu do włączenia się w zbiórkę monet.
Na terenie naszego miasta specjalne skarbonki stoją w PZL-Świdnik, Urzędzie Miasta, Starostwie Powiatowym i we wszystkich szkołach. Można je także znaleźć w Piaskach. Akcja potrwa do połowy czerwca.
– W czterech ostatnich zebraliśmy ponad tonę „złota”. W imieniu własnym i tych, którym pomogliśmy w trudnej sytuacji życiowej, serdecznie dziękujemy mieszkańcom za dotychczasowe wspólne działania – dodaje A. Słotwiński.
ow

 

Artykuł przeczytano 2570 razy

Last modified: 6 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content