czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Zimowe pejzaże

Autor: |

We wtorek, w Filii nr 2 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy „Zimowe pejzaże”. Autorką eksponowanych prac, które można oglądać do 31 grudnia, jest Jadwiga Marcinek.

Artystka związana jest ze Świdnikiem, gdzie mieszka i tworzy. Jest absolwentką Technikum Odzieżowego w Lublinie, a jej pierwsza wystawa indywidualna odbyła się w 1974 r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej, gdzie uczyła się rysunku pod kierunkiem Wiesława Żółkowskiego. Uprawia krawiectwo artystyczne, haft, szydełkuje i robi na drutach. Zamiłowanie do malarstwa towarzyszy jej od dziecka, jest autorką niemal 1000 obrazów. Uczestniczy w przeglądach, plenerach, konkursach i wystawach zbiorowych, a także indywidualnych. Ma na swoim koncie wiele wyróżnień za rękodzieło i malarstwo w Wojewódzkich Przeglądach Twórczości Seniorów i Osób Niepełnosprawnych. Od 2007 roku należy do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Znajduje również czas na edukację artystyczną dzieci i młodzieży.

Podczas wernisażu pani Jadwiga opowiedziała o swoich korzeniach, pasji i prezentowanych obrazach. Malarka wprowadziła również publiczność w klimat zbliżających się świąt, więc spotkanie stało się okazją do rozmów nie tylko o sztuce.

ow, fot. F nr 2

 

Artykuł przeczytano 294 razy

Last modified: 7 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content