piątek, 01 marca 2024r.

Ze Świdnika wprost na Księżyc

Autor: |

Jedni myślą już o budowie rakiety, inni krok po kroku poznają kosmos. Młodzi odkrywcy z elitarnej jednostki stworzonej przez Miejski Ośrodek Kultury uczestniczyli w sobotę w kolejnych zajęciach pod hasłem „Podbijamy kosmos. Osiągnięcia naszych rodaków w NASA”, realizowanych w ramach programu „Dzieci kapitana Nemo”.

Podczas zajęć młodzi zdobywcy kosmosu poznają polskich naukowców mających udział w pracach amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Tym razem bohaterem był Werner Ryszard Kirchner, chemik, specjalista w dziedzinie paliw rakietowych, wynalazca między innymi systemu kierowania ciągiem w silnikach rakietowych na paliwo stałe, wykorzystanych w programach Polaris i Minuteman.

– Dzieci są pełne pasji i głodne wiedzy, choć podczas prezentacji przekazujemy im niełatwe informacje. Mimo to radzą sobie doskonale i na pytania odpowiadają bardzo ciekawymi skojarzeniami. O to właśnie w tych zajęciach chodzi, ponieważ kosmos jest tu pewną metaforą do zdobywania wiedzy – mówi Łukasz Borkowski, prowadzący zajęcia.

Obok teorii na małych naukowców czekały również zajęcia praktyczne. Wczoraj rozpoczęli oni tworzenie kosmicznych obrazów oraz uczestniczyli w wirtualnym szkoleniu przy użyciu okularów VR. Podczas kolejnych zajęć czekają je wirtualne podróże po statku kosmicznym, Układzie Słonecznym, Drodze Mlecznej oraz innych galaktykach.

Projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury został dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – 2022.

mj

« z 2 »

Artykuł przeczytano 1670 razy

Last modified: 9 października, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »