poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Zaśpiewały i recytowały dla misia

Autor: |

Powstały o nim dobranocki, filmy animowane i piosenki. Pluszowy miś, towarzysz zabaw wszystkich dzieci, obchodzi dziś swoje święto. Z tej okazji Spółdzielczy Dom Kultury we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizowali konkurs, którego bohaterem stał się właśnie miś.

Artystyczne zmagania przedszkolaków odbyły się wczoraj w sali kinowej MOK. Najmłodsi reprezentujący: Niepubliczne Przedszkole „Kubuś Puchatek i Przyjaciele” w Świdniku, Przedszkola nr 2, 3, 6 i 7 w Świdniku, a także Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Tęczowy Domek” w Świdniku oraz Przedszkole nr 4 w Łęcznej, przygotowali piosenki i wiersze. Swoje talenty zaprezentowały zespoły, duety oraz soliści. Ponadto, konkursowe zmagania uświetniły dzieci z grupy „Umbrella Dance” z SDK, które zaprezentowały się w układzie choreograficznym.

Ze względu na różnorodność występów nagrodzono zarówno zespoły, jak i osoby indywidualne. Wśród grup najwyższą lokatę zajęły „Promyczki” z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Drugie miejsce należało do „Iskierek” także z NP „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”, a trzecie do „Żabek” z Przedszkola nr 6.

Natomiast wśród występów indywidualnych pierwsze miejsce zajęła Tola Wasiewicz z Przedszkola nr 3, drugie Klaudia Zakostowicz z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Tęczowy Domek”, a trzecie Zuzanna Wierzchowska z Przedszkola nr 6. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i przytulanki. Pamiątkowe dyplomy powędrowały także do pozostałych młodych artystów.

Występy oceniło jury, w którego skład weszli: Marcin Magier, radny Miasta Świdnik, Marek Szewczak, zastępca prezesa zarządu ds. techniczno-eksploatacyjnych Spółdzielni Mieszkaniowej, Krystian Błazikowski, animator ze Spółdzielczego Domu Kultury, Joanna Podgórniak, prowadząca zajęcia wokalne, umuzykalniające i chór w SDK oraz Sławomir Socha, artysta-grafik.

« z 3 »

Artykuł przeczytano 1192 razy

Last modified: 25 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »