środa, 24 kwietnia 2024r.

Zapraszamy na spotkanie z pisarką

Autor: |

Już niebawem młodzi świdniczanie będę mieli okazję poznać pisarkę Izabellę Klebańską. Spotkanie odbędzie się 15 maja, o godz. 8.15, w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Izabella Klebańska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorką scenariuszy programów takich jak „Tut Turu”, „Miganki” czy „Piosenkarnia”, emitowanych przez Program 1 TVP. Współpracowała również z „5, 10, 15” i „Domowym przedszkolem”. Dzieci na pewno znają jej książki: „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada”, „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie”, „Akolada. 8 stopień wtajemniczenia” czy „Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami”.
W Świdniku autorka opowie o wyjątkowych czasach, w których urodził się Stanisław Moniuszko, a także o jego niezwykłej rodzinie. Przedstawi burzliwe dzieje kariery muzycznej kompozytora, jej wzloty i upadki. Nie zabraknie również wstawek muzycznych.
– Spotkanie skierowane jest do zorganizowanych grup dzieci w wieku 9 – 12 lat. Zapraszamy jednak wszystkich chętnych. Prosimy tylko o wcześniejsze zgłoszenie, pod numer telefonu 81 751 28 04 wewn. 26 – mówi Dorota Cioczek z MPBP.

aw, fot. www.facebook.com/Izabella-Klebańska

Artykuł przeczytano 1868 razy

Last modified: 29 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content