środa, 19 czerwca 2024r.

Zalewski wystąpi na IV Świdnik Air Festival

Autor: |

Koncertem Zalewskiego zakończy się część artystyczna IV Świdnik Air Festival. Artysta wystąpi już 16 czerwca, o godz. 21:15 na lotnisku trawiastym w Świdniku.

Zmiana w części artystycznej programu spowodowana jest odwołaniem koncertu Darii Zawiałow. Dziś rano na oficjalnym profilu Świdnik Air Festival pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym organizatorzy poinformowali, że ze względu na zły stan zdrowia artystka nie wystąpi na wydarzeniu.

– Mimo tej przykrej wiadomości mamy także informację, która na pewno ucieszy fanów dobrej muzyki. O godz. 14:00 ogłosimy artystę, który 16 czerwca wystąpi na IV Świdnik Air Festival – informują organizatorzy. – Zwroty biletów są możliwe online za pośrednictwem strony www.biletyna.pl (w przypadku osób, które zakupiły bilety na tej platformie) lub w kasie Kino Lot (w przypadku osób, które kupiły bilet stacjonarnie) do 14 czerwca.

Organizatorzy nie kazali im długo czekać. Dziś po południu poinformowali, że 16 czerwca, o godz. 21:15 zagra Zalewski. Artysta zadebiutował albumem „Pistolet”, który w 2004 roku wydał pod pseudonimem Zalef. Kolejne lata były dla Zalewskiego czasem zdobywania nowych doświadczeń oraz szukania własnego, unikatowego stylu i brzmienia. Do 2013 roku artysta występował jako instrumentalista u boku takich gwiazd, jak Katarzyna Nosowska, Brodka, Nie-bo czy Hey. Był też członkiem grup Japoto i Muchy.

W 2013 roku powrócił jako solowy artysta, prezentując nowy materiał pt. „Zelig”. W kolejnych latach wydał takie krążki, jak „Złoto” (2016 r.), „Zalewski śpiewa Niemena” (2018 r.), „Zabawa” (2020 r.), a także koncertowy materiał MTV Unplugged (2021 r.).

Laureat pięciu Fryderyków jest również częścią jednego z najważniejszych muzycznych projektów w kraju – „Męskie granie”, a jednocześnie współautorem singli „Początek”, „Sobie i Wam” oraz „Jest tylko teraz” promujących projekt.

Obecnie Zalewski przygotowuje się do wydania  szóstego w swojej karierze solowego albumu. Płytę „Zgłowy” promuje singiel o tym samym tytule, a także utwór „Kochaj”. Premierę krążka zaplanowano na jesień tego roku.

fot. Max Gronowski

Artykuł przeczytano 110 razy

Last modified: 7 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content