sobota, 19 września 2020r.

Zajrzyj do Strefy Historii

Autor: |

Strefa Historii została otwarta 7 września 2013 roku. W ramach wystawy stałej pt. „Świdnik – miasto wolności i marzeń” zgromadzono w niej pamiątki związane z naszym miastem. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Strefa Historii jest zlokalizowana na II piętrze Galerii „Venus”. Eksponowane są w niej artefakty dokumentujące zmiany zachodzące w Świdniku. Zbiory szczególne obejmują: dokumenty związane z tradycjami lotniczymi miasta, Świdnickim Lipcem i stanem wojennym, pamiątki związane z działalnością FKS Avia, klubem Iskra, kinem Lot  i życiem społeczno-kulturalnym mieszkańców oraz efekty pracy modelarzy z pracowni modelarskiej. Szczególne miejsce zajmuje kolekcja motocykli WSK wraz z pamiątkami związanymi z ich historią i produkcją.

W ramach funkcjonowania Strefy Historii zorganizowano szereg imprez poświęconych dziejom miasta. Były to wystawy czasowe, pokazy filmów i fotografii, a także wieczory autorskie, turnieje gier planszowych, prelekcje, wykłady i pogadanki oraz gry miejskie. Przy okazji obchodów ważnych rocznic przygotowywane były zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Strefa Historii otwarta jest zarówno dla grup zorganizowanych, jak i osób odwiedzających ją indywidualnie. Istnieje możliwość zwiedzania z przewodnikiem, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – numery tel. 603 644 806, 81 745 04 10.

W miesiącach wakacyjnych świdnickie muzeum zaprasza od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00-15.00. Chęć wizyty sobotniej należy zgłosić telefonicznie.

Szczegółowe informacje o działalności i ofercie Strefy Historii znajdują się na stronie  www.mok.swidnik.pl

Artykuł przeczytano 196 razy

Last modified: 30 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?